Huawei Ascend Mate 2 dostane Android 5.0 v prvním pololetí 2015

huawei-ascend-mate2-ico

Huawei Ascend Mate 2 je na trhu od června tohoto roku. Před časem se čínský výrobce nechal slyšet, že jeho phablet již nedostane aktualizaci na další verzi operačního systému, což vyvolalo v komunitě jeho majitelů vlnu odporu. Pravděpodobně i na základě negativní zpětné vazby nakonec Huawei přehodnotil své rozhodnutí a oznámil, že Ascend Mate 2 dostane aktualizaci na Android 5.0 Lollipop. “Bereme zpětnou vazbu našich zákazníků vážně a chceme jim s Mate 2 zajistit nejlepší možný zážitek”, uvedl výrobce na oficiálním blogu.

Ascend Mate 2 Huawei Ascend Mate 2

Bohužel si uživatelé tohoto zařízení budou muset ještě nějaký ten čas počkat. Firma totiž neuvedla konkrétní termín očekávaného vydání aktualizace, nicméně očekává se, že by měla být zahájena “v první polovině příštího roku”, tedy nejpozději během následujících sedmi měsíců.

Ascend Mate 2 Huawei Ascend Mate 2

Huawei Ascend Mate 2 se v zámoří prodává za 299 dolarů (cca 6 700 Kč bez daně a cla). Za tuto sumu nabídne 6,1″ displej s rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů, podporu 4G LTE sítí a akumulátor s nadstandardní kapacitou 4 050 mAh. Z dalších parametrů jmenujme procesor Qualcomm Snapdragon na 1,6 GHz, 2 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště.

Ascend Mate 2 Huawei Ascend Mate 2

Zajímavostí je, že poslední vydanou verzí pro tento phablet je Android 4.3 Jelly Bean a Huawei neplánuje uvolňovat update na Android 4.4 KitKat. Zařízení tedy přejde rovnou z Jelly Beanu na Lollipop.

Ascend Mate 2 Huawei Ascend Mate 2

Zdroje: GSM Arena, Get Huawei, Android Police, Android Central, GizChina, Mobile Burn, 9to5Google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)