Huawei Ascend D1: Zamíchá kartami anebo jen další “číňan” v řadě?

3

Fakt, že to Huawei na poli chytrých telefonů myslí vážně, již není jen pouhým výkřikem do tmy. Nové Ascendy jasně ukazují, že lze vyrobit pěkný telefon s dobrou výbavou a to vše navíc za příjemnou cenu. Jasným průkopníkem tohoto tvrzení může být nedávno uvedený Ascend G300, jehož recenzi pro vás zrovna připravujeme a který je v současnosti beznadějně vyprodaný. Podívejme se však na zcela jiný model – Ascend D1. Byť má ve svém názvu označení naší největší dálniční tepny, můžeme si býti jistí, že Ascend D1 je mnohem kvalitnější. Koneckonců první informace jsme vám přinesli již v našem speciálu z MWC 2012, která probíhal na přelomu února a března.

Ascend D1 má být modelem střední třídy a tím tedy úspěšně konkurovat telefonům One S od HTC, či takové XPERII S, která se sice pyšní nejjemnějším displejem (342 ppi), ovšem po hardwarové stránce toho mnoho nepředvedla. Zrekapitulujme si tedy technické specifikace “Dé jedničky”:

  • Dvoujádrový procesor TI OMAP 4460 s taktem 1,5 GHz
  • 4,5″ HD displej s rozlišením 1280 x 720 bodů
  • 1 GB RAM + 8 GB vnitřní paměti
  • 5.1 surround sound s Dolby Mobile 3.0 Plus
  • 8Mpx. fotoaparát s možností fullHD videí + 1,3Mpx. přední kamera s možností HD videí.
  • 1670mAh baterie
  • Android 4.0 ICS

Prodeje startují v půlce léta nejdříve v USA a až později v Evropě, zajímavostí D1 je také povedený Super IPS displej, který vyniká 326 ppi hustotou pixelů, jedná se tedy o přímého konkurenta Retiny u iPhone 4S, který má ovšem pouze 3,5 palce. Huawei marketing nikdy moc neuměl, tak tedy doufejme, že si pospíší, jelikož prezentace, na kterých představoval rodinu Ascendů sklizely úspěch – byla by škoda nechat nadšení, které je doprovázelo jen tak vyšumět.

[via HB]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)