HP ohlásilo čtyři nové tablety s Androidem, dva s Tegrou 4

hp_ico

Společnost HP včera oznámila čtyři nové tablety s operačním systémem Android s obrazovkami od sedmi do deseti palců. Prvním je HP Slate 8 Pro, který, jak jste si jistě domysleli, přichází s osmipalcovým displejem s poměrem stran 4:3 a rozlišením 1600 x 1200 obrazových bodů. Srdcem zařízení je čtyřjádrový procesor nVidia Tegra 4, zdroje ale neuvádějí velikost operační paměti. Z výbavy zmiňme 8Mpx fotoaparát na zadní a 2Mpx na přední straně zařízení, slot pro microSD kartu a microHDMI výstup. Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean.

Dále byly představeny nové modely HP Slate 7 HD a HP Slate 10 HD, které přes odlišnou velikost displeje nabízejí shodné rozlišení 1280 x 800. Procesor je v tomto případě dvoujádrový Marvell PXA986 na 1,2 Ghz, zvukový výstup je vylepšen technologií Beats Audio a k dispozici bude i verze se 4G připojením. Také na těchto tabletech poběží Android 4.2.2.

Asi nejzajímavější novinkou je HP Slate 7 Extreme, který je velmi pravděpodobně sourozencem tabletu Tegra Note od nVidie. Redaktor serveru Android Headlines Lucian Armasu předpokládá, že se jedná o shodná zařízení, vyráběná pod dvěma různými názvy a značkami. Logicky tak je srdcem zařízení čtyřjádrový procesor nVidia Tegra 4, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Slate 7 Extreme přichází se sedmipalcovým IPS LCD displejem, rozlišením 1280 x 800 a jeho specialitou je velmi přesný stylus. Na rozdíl od Galaxy Note a jeho S-Penu ale tento tablet nepřichází s aktivním digitizérem, takže není schopen rozlišovat různé úrovně tlaku.

Pro aplikace a data bude připraveno 16 GB interního úložiště, které bude možné rozšířit paměťovou kartou o dalších až 32 GB. Vzadu je fotoaparát s rozlišením 5 Mpx, vpředu pak 0,3Mpx kamera. Akumulátor má kapacitu 4100 mAh. Předpokládaná cena je 199 dolarů (asi 3 800 Kč).

Zdroje: Android Headlines, MobileInterview a Engadget.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)