Menu

Google zablokoval uživateli přístup ke službě Music – překročil nikde neuvedený limit

Podle informací serveru Droid Life má nedávno spuštěná služba Google Music limit pro streamování hudby, po jehož překročení dojde k jejímu dočasnému pozastavení. Uživatel, který o omezení informoval, byl přitom předem upozorněn, a po dosažení hranice mu bylo jednoduše řečeno, aby to zkusil znovu později.

Limit na streamování hudby byl překročen...

Limit na streamování hudby byl překročen...

Na celé situaci je zvláštní, že Google nikdy nezmínil fakt, že by streamování mělo být jakýmkoli způsobem omezeno. Otázkou přitom je, zdali se limit vztahuje k celkovému času použití, nebo k objemu přenesených dat. Služba také nijak neinformuje uživatele o tom, kdy bude opět obnovena. Je jasné, že takové omezení přihrává argumenty všem, kdož kritizují cloudové služby. Vědomí, že uživateli může být zablokován přístup k obsahu, který vlastní, případně který dokonce koupil přímo od společnosti Google, je silně znepokojující. 

Samozřejmě je věcí Googlu, jak nastaví pravidla hry, a zda jejich součástí budou nějaká omezení – s tím lze jedině souhlasit, nebo službu nepoužívat. V každém případě je ale dost frustrující nemoci přistupovat ke svým datům, aniž by byly transparentně stanoveny podmínky, kdy se tak stane. Uvedený problém je zatím ojedinělý – sám Google se v tomto směru vyjádřil ve smyslu, že jde o denní limit na streamování, který je ale nastaven tak vysoko, že ho většina uživatelů nikdy nedosáhne.

Zdroje: Android Phone Fans a Droid Life.

 

Komentáře

Stepaan

Stepaan

22.3.2012 16:29

Jo jo. O tom už jsem taky někde četl. V podstatě není vůbec jasný, za jakých podmínek ten chlapík tuhle hlášku obdržel. Ke Google účtu údajně smíte mít nahlášeno 10 zařízení, do kterých můžete streamovat. Taky se nedá streamovat do více zařízení v jednu chvíli. Je teda klidně možné, že porušil některé ze zmíněných omezení (nebo nějaké jiné, nevím) a pak by mu mohlo být spojení na čas odepřený. Asi je to jen nějaký vyhypovaný nesmysl.

tomren30

tomren30

22.3.2012 17:33

Snuska spekulaci a domenek… Vi nekdo jak to skutecne je/bylo?

Libor Foltýnek

22.3.2012 19:06

denní limit na streamování, který je ale nastaven tak vysoko, že ho většina uživatelů nikdy nedosáhne – tohle miluju – pokud by to opravdu většina uživatelů nikdy nedosáhla, tak ty limity nemají praktický smysl.

Martin

Martin

22.3.2012 20:21

Faknutej googl jednou nás sežere a budeme litovat.

Florenc

Florenc

22.3.2012 22:42

Přehrávat v mobilu a zároveň v prohlížeči mi taky nešlo. Ale asi tak měsíc mi jede i oboje zároveň. Zkus si stáhnout novější verzi, já mám v mobilu 4.1.512

Me

Me

22.3.2012 22:48

Myslím, že nemá smysl kvůli tomuhle nějak kritizovat Google. Přijde mi, že tenhle článek je tak trochu směřovaný proti němu. Přecejenom je to služba zcela zdarma, nikdo vás k jejímu užívání nenutí… berte to z pohledu provozovatele, taky bych nechtěl aby mi někdo skoro nonstop něco nahrával, streamoval atd. Navíc když je to jeden z mnoha uživatelů, tak musel jít hodně daleko za možnosti průměrnýho uživatele a mohl bejt jenom rád, že dostal nějaký upozornění. Kdyby byla tato služba zpoplatněna byť jen pár korunami měsíčně, tak jsou stížnosti na místě. Ale jak je něco zdarma, tak to nikdy nemůže být garantovaná služba :-)

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

23.3.2012 10:23

To: Me
Kdepak, že bych chtěl záměrně vystupovat proti Google, to určitě ne :). Myslím, že patřím k jeho skalním fanouškům :)
Nicméně na té kauzičce je IMHO špatná jedna věc. Není to fakt, že Google něco limituje – budiž, je to jeho věc, navíc, jak říkáte, je to zdarma, takže proč by to nemohl dělat? Podle informací, které zdroj uvádí, je ale chyba jinde: v tom, že Google o takovém omezení nikde neinformuje. A to by, myslím si, i u služby zadarmo dělat měl.

adsamcik

adsamcik

23.3.2012 12:31

Limit tam bude třeba např. pro ochranu nějakého zbytečného zatěžování serverů, kdy byste třeba na 5 počítačích celý den streamovali hudbu. Normálního uživatele to opravdu nemá šanci omezit, protože i celodenní streamování tento limit nenaplní (pokud je z jednoho PC). Vycházím z toho, že limit je v webové i androidí verzi sdílený.

Olda

Olda

24.3.2012 12:13

Cloud ano, ale jen pro zálohu. Jinak chci mít zakoupené mp3 u sebe.

RSS (komentáře k článku)