Google vylepšil informace o dopravě

mapy_ikona

Google včera na blogu Lat Long oznámil velkou aktualizaci svých Map, konkrétně funkce “live traffic”, kterou rozšířil o 130 menších měst ve Spojených státech. Spolu s novými městy v USA také přidal tuto funkci v hlavních městech Kolumbie, Kostariky a Panamy. Pro nás je důlěžité, že kromě Brazílie, Číny, Francie, Itálie, Kanady, Mexika, Německa, Ruska, Spojeného království, Španělska a Švédska bylo rozšířeno pokrytí v některých částech České republiky. O které části jde ale informace neříkají.

Google vylepšil informace o dopravě

Google vylepšil informace o dopravě

Funkce “Live traffic” byla poprvé představena v roce 2008 a od té doby Google pracuje na jejím rozšiřování. Cílem je poskytnout úplné a přesné informace o průjezdnosti cest, které je možné využít při plánování trasy, v reálném čase. Údaje jsou přitom dostupné jak ve webové verzi, tak také v aplikaci Mapy.

V některých zemích mohou pomoci aktualizovat informace o provozu na silnicích sami uživatelé, používající na cestách Navigaci Google nebo Mapy Google pro mobilní zařízení.

Live and Typical Traffic in Google Maps

Live and Typical Traffic in Google Maps

Zdroje: Blog Google Lat Long, AndroidSPIN, Android Community, Droid Life, The Verge a Android Phone Fans.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)