Menu

Google vylepšil informace o dopravě

Google včera na blogu Lat Long oznámil velkou aktualizaci svých Map, konkrétně funkce “live traffic”, kterou rozšířil o 130 menších měst ve Spojených státech. Spolu s novými městy v USA také přidal tuto funkci v hlavních městech Kolumbie, Kostariky a Panamy. Pro nás je důlěžité, že kromě Brazílie, Číny, Francie, Itálie, Kanady, Mexika, Německa, Ruska, Spojeného království, Španělska a Švédska bylo rozšířeno pokrytí v některých částech České republiky. O které části jde ale informace neříkají.

Google vylepšil informace o dopravě

Google vylepšil informace o dopravě

Funkce “Live traffic” byla poprvé představena v roce 2008 a od té doby Google pracuje na jejím rozšiřování. Cílem je poskytnout úplné a přesné informace o průjezdnosti cest, které je možné využít při plánování trasy, v reálném čase. Údaje jsou přitom dostupné jak ve webové verzi, tak také v aplikaci Mapy.

V některých zemích mohou pomoci aktualizovat informace o provozu na silnicích sami uživatelé, používající na cestách Navigaci Google nebo Mapy Google pro mobilní zařízení.

Zdroje: Blog Google Lat Long, AndroidSPIN, Android Community, Droid Life, The Verge a Android Phone Fans.

 

Komentáře

Marek

Marek

8.8.2012 7:51

Tak v Mladé Boleslavi například přibylo info o dopravě na hlavních tazích městem :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

8.8.2012 7:57

To: Marek
Super, díky za info!
Tohle jsem, bohužel, v oficiálních materiálech nenašel :(

valeano

valeano

8.8.2012 8:08

Brno je na tom taky o mnoho líp. Centrum a menší výpadovky…

Marek

Marek

8.8.2012 8:22

@Karel – to je samozřejmost :) Koukám, že přibyly i nějaké trasy na silnicích první třídy, super!

Tom

Tom

8.8.2012 9:15

Jak tyto informace o dopravě google získává? Zajímalo by mě hlavně to, jak to řeší pro silnice 2. tříd a podobně, kde nejsou žádné kamery. Nebyl by to marný námět na celý článek. Jistě to nebude snadná úloha tyto dopravní informace správně získat a v reálném čase prezentovat.

Marek

Marek

8.8.2012 9:40

Někde jsem četl, že dle satelitů a pohybu dopravy + nějakého logaritmu počítaného z předchozích dat s ohledem na hustotu dopravy + konkrétní hodiny…. Víc nevím :)

jc

jc

9.8.2012 20:21

Jen jestli nesmirujou vlastni uzivatele…

Bakouš

Bakouš

9.8.2012 21:34

Rejpavá: To Marke: jen jestli je to logaritmus a ne algoritmus :-)

Karlos

Karlos

10.8.2012 12:53

Omlouvám se předem za off toopic dotaz, ale už jináč nevím. Mám HTC DHD a při používání Google Navigacese tato nepřepne do módu kdy se zobrazí šipka na silnici, ale pouze pořád ukazuje modrý bod na mapě, kde se GPS napoprvé “chytla” (zapnula) s hláškou “Vyhledávání GPS…”. Občas se posune na aktuální pozici na mapě, třeba i za půl minuty a déle, ale dál už se nedotane. Samozřejmě nová instalace, měkký i tvrdý restart tlf. nepomohli. Netušíte pls. někdo co s tím…?

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

10.8.2012 13:20

To: Karlos
Nemáte vypnutou GPS?
Pokud ne, napadá mě jedině nefungující či špatně fungující GPS čip.
Ten občasný posun napovídá určení polohy přes A-GPS (podle okolních Wi-Fi resp. základnových stanic operátora).

Karlos

Karlos

10.8.2012 13:35

Spíše se obovám již jedině toho nefunkčního GPS čipu, neboť pokud nechám vypnuté WiFi, tak se skutečně nechytne poloha už vůbec, což by napovídalo, že chytalo pouze pře A-GPS. Tak nějak jsem doufal, že se s tím někdo setkal a už by věděl čím to mohlo být…:).

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

10.8.2012 13:37

To: Karlos
Také si myslím, že to bude toto.
Pravda, u HTC jsem o podobných problémech neslyšel – bývají doménou Samsungů. Nicméně je pravda, že s HTC zase tak často nepřicházím do kontaktu.
Zkusil bych na Vašem místě ještě nějakou jinou aplikaci, která využívá GPS, a pokud se ani ta nechytne, pak eventuálně asi reklamaci nebo servis.

Majkl

Majkl

11.8.2012 6:55

To Karlos : být vámi vyzkoušel bych aplikaci GPS Fix. U mě to pomohlo

Mike

Mike

13.8.2012 13:20

Jasneze smiruji uzivatele :) Kdyz mas zaply mobil a v nem GPS, vi jak rychle se pohybujes a jaka je standardni prumerna rychlost v dany lokalite. Pak neni problem podle rozdilu udelat barvicku a vybarvit ti stupen dopravy.

RSS (komentáře k článku)