Google v televizorech Lenovo a LG

lenovo_tv

Lenovo začíná s chytrými televizory s Androidem

Android 4.0 Ice Cream Sandwich je široce používán v nejnovějších smartphonech a tabletech. Lenovo se svými chytrými televizory řady K bude pravděpodobně průkopníkem tohoto operačního systému na velkých obrazovkách. K základní výbavě patří App Store, kde uživatelé najdou aplikace pro přehrávání on-demand videa, stejně jako možnosti pokročilého ovládání. Kromě tradičního dálkového ovládání je k dispozici také rozpoznávání hlasu a detekce pohybu, kterou nabídne jak herní, tak i dálkový ovladač. Číňané osadili televizi dvoujádrovým procesorem, běžícím na 1,5 GHz, pro komunikaci s okolním světem nechybí integrovaný Wi-Fi adaptér. Celkem čtyři modely jsou kompatibilní s 3D technologií a zvládnou zobrazovat ve Full HD rozlišení při obnovovací frekvenci 120 Hz (“vlajková loď” – model 55K91 – nabízí rychlejší 240Hz obrazovku). Podle serveru Engadget se budou ceny těchto televizorů pohybovat od 1 030 amerických dolarů (cca 19 500 Kč). Již jsou v prodeji v Číně, ale je údajně nepravděpodobné, že budou prodávány i v jiných asijských zemích.

Lenovo začíná s chytrými televizory s Androidem

Lenovo začíná s chytrými televizory s Androidem

Zdroj: CNet Asia.

LG Google TV se 3D LED již tento týden

Jihokorejská společnost LG byla jedním z mála výrobců, který letos na veletrhu CES předváděl Google TV. Tehdy ale nebyly k dispozici informace, kdy by se “Google televize” měly dostat na trh. Aktuálně to vypadá, že první vlna LG GoogleTV začne v amerických obchodech již tento týden, přičemž 47palcová televize bude stát 1 600 dolarů (30 300 Kč), varianta s úhlopříčkou 55 palců přijde na 2 100 dolarů (39 800 Kč).

Z prezentace na CESu již víme, že všechny nové televizory LG nabídnou nejen funkce Google TV, ale také vylepšenou pasivní 3D technologii, nevyžadující speciální brýle s drahou aktivní závěrkou. Mimochodem: také kolují “drby,” že LG spolupracuje přímo s Google na značkové “Nexus” Google TV.

LG Google TV se 3D LED již tento týden

LG Google TV se 3D LED již tento týden

Zdroj: Android Phone Fans.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)