Google ukázal brýle Glass na novém videu

google-glass

Pro někoho zbytečná hračka, pro jiného zajímavý gadget a pro někoho třeba i strašlivě nebezpečná věc, symbol odporného trendu dnešní doby – sdílení čehokoliv na sociálních sítích. Google Glass. Do tohoto stádia prostě jednou musela technologie dospět. Aby také ne, když se s podobnými head-up displeji setkáváme ve sci-fi filmech drahnou řádku let. Když pak Google představil své augumentované brýle, našli se jak odpůrci (“K čemu by mi to bylo?”), tak i příznivci (“Představte si, co by se s tímhle dalo dělat!”). A možná spíše pro tu první skupinu je tu video nazvané How It Feels (volně přeloženo: Jaký je to pocit), které na YouTube publikoval právě Google.

V následující dvouminutové demonstraci uvidíte, co Glass dovedou – ať už se jedná o natáčení videa, pořizování fotografií, navigace či posílání e-mailů. Dokonce se mihne i Google Now.

http://youtu.be/v1uyQZNg2vE

 

Abych byl zcela upřímný, kdybych měl tak vzrušující a bohatý život jako lidé, kteří videa natáčeli, asi bych o těchto úžasných brýlích začal okamžitě uvažovat. Bohužel je tu navíc stále limitující faktor a tím je pochopitelně cena – momentálně 1500 USD. Prý se ale jedná o cenu pro vývojáře a ve výsledku by mělo být zařízení levnější. A co vy? Našli byste pro Glass uplatnění?

Zdroj: Androidandme

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)