Google zaplatil 50 000 Kč za ženský výstřih ve Street View

GoogleStreetViewCar_Subaru_Impreza_at_Google_Campus

Služba Google Street View se nejen u nás stává stále populárnější. Reálné fotografie ze silnic, cest a jiných míst, které můžete prohlížet přímo ve vašem telefonu, využívá již spousta uživatelů. Zhotovit podobné snímky nebylo vůbec snadné – dané oblasti zachycovaly kamery přidělané na speciálních autech od Googlu. Je jasné, že snímání tak obrovských oblastí nejednou zachytilo velmi zajímavé momenty. Google se snaží podobné detaily na fotografiích rozmazávat, aby se vyhnul nepříjemným problémům. Jeden ho však neminul. Kanaďanka Maria Pia Grillo měla tu smůlu, že ji Google vyfotil, jak sedí před svým domem a velice výrazně jí koukají ženské vnady – výstřih. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se ovšem zmíněná osoba nerozhodla Google žalovat o 45 000 dolarů za psychickou újmu, deprese a posměšky od svých kolegů v práci. Google tuto žalobu odmítl s tím, že fotografie byla vyfocena na veřejném prostranství, navíc byl obličej rozmazán. Přesto je žena snadno identifikovatelná těm, kdo ji znají.

before-after-google-street-view-incident-551x509

Soud, který proběhl dva roky po incidentu (tedy v roce 2013), ovšem vyzněl ve prospěch Kanaďanky a Google musí zaplatit odškodné ve výši 2250 dolarů (necelých 50 000 Kč). Měla žena skutečně psychické problémy? Nebo to byla jen snaha, jak si snadno přivydělat “pár kaček”?

zdroj: digitaltrends.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)