Google SOS Alerts bude pomáhat při katastrofách

google sos alerts

Není to zase tak dlouho, co Facebook přišel s možností dát vědět svým přátelům, že jste v bezpečí, pokud se zrovna nacházíte na místě, kde došlo například k nějaké přírodní katastrofě či atentátu. Google SOS Alerts nabídne přímo řešení a cílem bude chránit své uživatelé za dramatických událostí.

Google SOS Alerts nabídne ihned řešení v případě nouze

V roce 2014 Facebook spustil službu nazvanou „Bezpečnostní kontrola“. Díky této službě můžete dát vědět svým přátelům, že jste v pořádku. Google se nyní snaží spustit podobnou službu, která však bude více rafinovaná.

Google SOS Alerts bude propojena s vyhledáváním Googlu a Google mapami a bude vás upozorňovat na nebezpečí v reálném čase. Pokud se budete nacházet například v blízkosti nějaké přírodní katastrofy, naskočí vám ve vyhledávači v horní části upozornění. Tyhle upozornění se objeví pokud například budete projíždět oblastí, kde je zrovna požár či jiná přírodní katastrofa, nebo kde došlo k teroristickému útoku.

Služba vám dále nabídne informace a případnou pomoc. Poskytne vám návod, jak nebezpečné místo objet. Dále zobrazí místa, které mohou sloužit jako případný úkryt a nabídne i čísla tísňového volání.

Co říkáte na novou službu od Googlu?

Zdroj: telegraph.co.uk

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek