Google u vybraných telefonů slibuje 5 let bezpečnostních aktualizací

5 let bezpecnostnich aktualizaci

V únoru oznámil Google nový program s názvem Android Enterprise Recommended. Najdeme v něm telefony, které splňují určité požadavky Googlu na práci. Nyní se tento program rozšiřuje, a to o odolné telefony. Co je na tom všem ale nejzajímavější je to, že u této novinky Google slibuje 5 let bezpečnostních aktualizací. To nemají ani Pixel telefony.

5 let bezpečnostních aktualizací pro některé odolné telefony

Pokud chce výrobce telefonů být zařazen do programu, musí splnit u svého telefonu hned několik požadavků. Telefon musí běžet minimálně na Androidu 7.0 Nougat a od výrobce musí přijít alespoň jedna aktualizace na novou verzi Androidu. Dále musí mít alespoň 2GB paměť RAM a 16GB úložiště.

google certifikovane telefon 5 let bezpecnostntích aktualizaci

Vzhledem k tomu, že jde o odolné telefony, musí splňovat alespoň certifikaci IP64 a přežít několik pádů z výšky na beton (certifikace MIL-STD-810G nebo IEC 62-2-32). Hodně překvapivé jsou pak bezpečnostní aktualizace, Google telefonům v tomto programu garantuje 5 let. Tolik let je hlavně kvůli tomu, že jde o telefony, které se používají v business sféře. Více informací o těchto telefonech můžete najít na stránkách společnosti Google.

Momentálně je v tomto programu 10 telefonů a v říjnu přijde jedenáctý. Jejich seznam naleznete níže:

  • Zebra TC25, TC51, TC56, TC70x and TC75x
  • Honeywell Dolphin CT40, Dolphin CT60 and Dolphin CN80
  • Sonim XP8
  • Point Mobile PM45
  • Datalogic Memor 10 (Do prodeje jde v říjnu)

Chtěli byste 5 let bezpečnostních aktualizací i u klasických telefonů?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)