Menu

Google u vybraných telefonů slibuje 5 let bezpečnostních aktualizací

V únoru oznámil Google nový program s názvem Android Enterprise Recommended. Najdeme v něm telefony, které splňují určité požadavky Googlu na práci. Nyní se tento program rozšiřuje, a to o odolné telefony. Co je na tom všem ale nejzajímavější je to, že u této novinky Google slibuje 5 let bezpečnostních aktualizací. To nemají ani Pixel telefony.

5 let bezpečnostních aktualizací pro některé odolné telefony

Pokud chce výrobce telefonů být zařazen do programu, musí splnit u svého telefonu hned několik požadavků. Telefon musí běžet minimálně na Androidu 7.0 Nougat a od výrobce musí přijít alespoň jedna aktualizace na novou verzi Androidu. Dále musí mít alespoň 2GB paměť RAM a 16GB úložiště.

google certifikovane telefon 5 let bezpecnostntích aktualizaci

Vzhledem k tomu, že jde o odolné telefony, musí splňovat alespoň certifikaci IP64 a přežít několik pádů z výšky na beton (certifikace MIL-STD-810G nebo IEC 62-2-32). Hodně překvapivé jsou pak bezpečnostní aktualizace, Google telefonům v tomto programu garantuje 5 let. Tolik let je hlavně kvůli tomu, že jde o telefony, které se používají v business sféře. Více informací o těchto telefonech můžete najít na stránkách společnosti Google.

Momentálně je v tomto programu 10 telefonů a v říjnu přijde jedenáctý. Jejich seznam naleznete níže:

  • Zebra TC25, TC51, TC56, TC70x and TC75x
  • Honeywell Dolphin CT40, Dolphin CT60 and Dolphin CN80
  • Sonim XP8
  • Point Mobile PM45
  • Datalogic Memor 10 (Do prodeje jde v říjnu)

Chtěli byste 5 let bezpečnostních aktualizací i u klasických telefonů?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

V6ak

v6ak 27

5.9.2018 21:37

Jsem zvědav, proč to segmentují zrovna takto.

a. Mají nějaký důvod k odolnějším telefonům chtít delší dobu podpory.
b. Zvyšují laťku, což se prvně projeví v nové kategorii, a až s odstupem ve staré.
c. Průzkum, jak na to kdo zareaguje.

Fadousek

fadousek 0

5.9.2018 21:38

Sice pěkné, že google slibuje 5 let bezpečnostních aktualizací, abych byl ale upřímný, ani po druhém přečtení článku nemam tušení o co vlastně jde. Mohl by mi to někdo, prosím, vysvětlit? :)

Premyslvaculik

Přemysl Vaculík -8

6.9.2018 4:50

Google nic neslibuje. Aby měl mobil certifikaci Google Android Enterprise (Rugged Device), musí výrobce zajistit 5 let bezpečnostních aktualizací (+ další podmínky). Ta certifikace jen říká firmám, že se jedná o vhodný nákup pro své zaměstnance.

V6ak

v6ak 27

6.9.2018 8:26

S trochou štěstí nebude chtít zůstat s Pixely pozadu a i ty dostanou pětiletou podporu. Bylo by trochu divné, kdyby k 5Y podpoře pobízel výrobce, ale sám to nenabízel. A s další trochou štěstí další výrobci nebudou chtít zůstat pozadu. No, uvidíme.

Bkf1

Ondřej Vavroušek 4

6.9.2018 8:45

Bezpečnostní aktualizace mě ze srdce nezajímají… nejsem totiž součástí bezpečnostní paranoi, probíhající už několik let :)

Kopeckyales

kopeckyales 0

6.9.2018 9:07

Pane Vavroušek,
a zámek na dveřích od obydlí máte? To je dle Vašeho uvažování zřejmě taky bezpečnostní paranoia probíhající už několik tisíc let, že ano?

RSS (komentáře k článku)