Google registruje domény pro hudbu v cloudu

No Image-02

Začátkem tohoto týdne si Google zaregistroval několik doménových jmen s příponou .com, jejichž názvy se vztahují k hudbě a cloudu. Registrována byla například jména jako GoogleBass.com, GoogleAlto.com, GoogleSoprano a GoogleTenor.com spolu s GoogleNebula.com, GoogleThunder.com a GoogleLightning.com. Na žádné z nich (alespoň zatím) neběží webová prezentace, ale vyhledávání přes WHOIS odhaluje, že všechny byly registrované Googlem minulou středu.

Alt, bas, soprán a tenor jsou označení typů hlasů (ačkoli, technicky vzato, alt není typ hlasu, ale ve skutečnosti “určení vokální linky ve sborové hudbě založené na hlasovém rozsahu”). Blesk, hrom a mlhovina pak mají něco do činění s oblaky (ostatně mlhovina, v angličtině “nebula,” je latinsky “cloud”).

Registrace domén samozřejmě nemusí nic znamenat, ovšem pokud si uvědomíme, že podle více indicií Google chystá cloudovou hudební službu a že již v květnu nás čeká Google I/O, na kterém jsou vždy představovány nějaké zásadní novinky, pak můžeme vyvozovat, že odpověď na tuto otázku dostaneme již za měsíc.

PS: kromě výše uvedených si minulou středu Google zaregistroval také domény: GoogleChill.com, GoogleChills.com, GoogleColossus.com, GoogleHangout.com, GoogleHangouts.com, GoogleIon.com, GoogleIons.com a GoogleSparks.com.

Zdroj: TechCrunch.

Mohlo by vás zajímat

bluestacks logo

BlueStacks – androidí aplikace ve Vašem PC

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (4)