Menu

Google a Qualcomm spolupracují na telefonu pro snímání 3D prostoru (Project Tango)

Project Tango pro nás není žádnou neznámou, slyšeli jsme o něm již na začátku roku 2014. Google v tomto případě usiluje o vytvoření mobilního zařízení, které by bylo schopno detailně zmapovat 3D prostor kolem sebe, a to zejména uvnitř budov. K tomu je zapotřebí spousta speciálních senzorů, kterými běžné smartphony na trhu nedisponují. Z toho důvodu Google vyvíjí ve spolupráci s ostatními partnery vlastní zařízení, vidět jsme mohli například speciální tablet pro Project Tango. Co Project Tango dokáže, se můžete podívat v následujícím videu.

Google nyní získal silného partnera – výrobce nejrozšířenějších čipů pro mobilní telefony, společnost Qualcomm. Podle nejnovějších zpráv spolupracují obě společnosti na novém telefonu poháněném procesorem Qualcomm Snapdragon 810. Výrobce čipů dokonce zveřejnil část prezentace, ze které je patrné, jak by mohl nový telefon vypadat a že bude disponovat zmíněným čipem. Zmíněna je také série senzorů, které jsou pro snímání 3D prostoru nezbytné. Nový telefon pro Project Tango by měl být k dispozici již 3. čtvrtletí tohoto roku pro vývojáře. Bohužel neznáme zatím přesné ceny.

Project Tango QUalcomm Google

zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Oneheim

Oneheim

1.6.2015 16:46

Já přesnou cenu znám. Bude to přesně těžká raketa. Aspoň ze začátku.

Martin pro

Martin pro

z aplikace
1.6.2015 17:22

Na svém LG G Flex 2 mám problém se zobrazením některých článků. Na SGS3 bylo všechno v pořádku. Jen mě zajímá jestli se o tomto problému ví. Díky

http://postimg.org/image/qw8sox2h1/

Radimkozak

Worepix 0

z aplikace
1.6.2015 22:15

Je to kvůli verzi Androidu, od lollipopu to dělá všem, mně pomáhá obrazovku otočit na bok a zase na výšku tak, aby se displej překlopil.

Lukáš

Lukáš

1.6.2015 22:16

A reálné využití je jaké ? K čemu mi to bude ?

Pavel

Pavel

z aplikace
2.6.2015 6:23

@Lukáš:
V tom případě na to můžeš zapomenout.

RSS (komentáře k článku)