Google a Qualcomm spolupracují na telefonu pro snímání 3D prostoru (Project Tango)

Google-project-tango-3D-mapping-video

Project Tango pro nás není žádnou neznámou, slyšeli jsme o něm již na začátku roku 2014. Google v tomto případě usiluje o vytvoření mobilního zařízení, které by bylo schopno detailně zmapovat 3D prostor kolem sebe, a to zejména uvnitř budov. K tomu je zapotřebí spousta speciálních senzorů, kterými běžné smartphony na trhu nedisponují. Z toho důvodu Google vyvíjí ve spolupráci s ostatními partnery vlastní zařízení, vidět jsme mohli například speciální tablet pro Project Tango. Co Project Tango dokáže, se můžete podívat v následujícím videu.

Google Project Tango: 3D Indoor Map by Matterport (No Sound)

Google Project Tango: 3D Indoor Map by Matterport (No Sound)

Google nyní získal silného partnera – výrobce nejrozšířenějších čipů pro mobilní telefony, společnost Qualcomm. Podle nejnovějších zpráv spolupracují obě společnosti na novém telefonu poháněném procesorem Qualcomm Snapdragon 810. Výrobce čipů dokonce zveřejnil část prezentace, ze které je patrné, jak by mohl nový telefon vypadat a že bude disponovat zmíněným čipem. Zmíněna je také série senzorů, které jsou pro snímání 3D prostoru nezbytné. Nový telefon pro Project Tango by měl být k dispozici již 3. čtvrtletí tohoto roku pro vývojáře. Bohužel neznáme zatím přesné ceny.

Project Tango QUalcomm Google

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)