Google připravuje síť NFC platebních terminálů pro bezhotovostní placení v obchodech

obchod google play hlavni

Že to Google myslí s technologií NFC (něco na způsob bezkontaktní elektronické peněženky) vážně a v blízké budoucnosti bychom tak mohli v obchodě zaplatit místo kreditní karty vlastním mobilním telefonem, dokazuje zpráva agentury Bloomberg. Podle ní Google nakupuje tisíce platebních terminálů společnosti VeriFone Systems, které si rozumí právě s technologií NFC. Google se je chystá na vlastní náklady instalovat do maloobchodů a dalších obchodních míst v New Yorku a San Franciscu, testování v praxi by mělo začít během čtyř měsíců.

Google začíná experimentovat s NFC technologií mezi prvními, jedná se o logický krok, jelikož druhý Google telefon Nexus S jako jedno z mála zařízení v současnosti NFC čipem disponuje. S masivním využitím NFC počítá také Nokia, která rokem 2011 začala implementovat NFC čipy do svých telefonů (pamatujete si na Nokii 6131, která měla NFC čip již v roce 2006?!).

Zajímavé bude sledovat, zda bude snahou Googlu konkurovat novou platební metodou dalším zaběhnutým bezhotovostním metodám, například platebním kartám nebo systému PayPal americké společnosti Ebay.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)