Google připravuje síť NFC platebních terminálů pro bezhotovostní placení v obchodech

obchod google play hlavni

Že to Google myslí s technologií NFC (něco na způsob bezkontaktní elektronické peněženky) vážně a v blízké budoucnosti bychom tak mohli v obchodě zaplatit místo kreditní karty vlastním mobilním telefonem, dokazuje zpráva agentury Bloomberg. Podle ní Google nakupuje tisíce platebních terminálů společnosti VeriFone Systems, které si rozumí právě s technologií NFC. Google se je chystá na vlastní náklady instalovat do maloobchodů a dalších obchodních míst v New Yorku a San Franciscu, testování v praxi by mělo začít během čtyř měsíců.

Google začíná experimentovat s NFC technologií mezi prvními, jedná se o logický krok, jelikož druhý Google telefon Nexus S jako jedno z mála zařízení v současnosti NFC čipem disponuje. S masivním využitím NFC počítá také Nokia, která rokem 2011 začala implementovat NFC čipy do svých telefonů (pamatujete si na Nokii 6131, která měla NFC čip již v roce 2006?!).

Zajímavé bude sledovat, zda bude snahou Googlu konkurovat novou platební metodou dalším zaběhnutým bezhotovostním metodám, například platebním kartám nebo systému PayPal americké společnosti Ebay.

Jan Šesták
O Autorovi - Jan Šesták

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)