Menu

Google přibližuje význam Nexusu S na palubě ISS

Pamatujete, když jsme zhruba před dvěma měsíci psali o letu Nexusu S do vesmíru? Dnes Google na svém “Mobile blogu” vydal další informace k projektu, včetně videa (ke zhlédnutí níže). Tři roboti velikosti volejbalového míče dostali upgrade právě v podobě telefonů Nexus S, které mají pomoci provádět rutinní úkoly astronautů. Do budoucna se počítá s ovládáním robotů ze Země právě skrz telefony Nexus S. NASA si vybrala Android hlavně kvůli jeho jednoduché přizpůsobitelnosti a Nexus S pak díky množství senzorů a výkonnému, leč nizko-spotřebovému procesoru. NASA plánuje telefony obohacené roboty využít nejprve k inspekci ISS za účelem otestování schopnosti pohybu a sběru dat z kamery a senzorů telefonu. V dalším stádiu plánuje NASA udělat rozhovor se členem posádky (ke kterému je na oběžné dráze obvykle potřeba dvou lidí). Ve vzdálenější budoucnosti vidí NASA využití nabytých zkušeností především ve spolupráci člověka s roboty, od zemské oběžné dráhy až po Mars.

[Zdroj: Google Mobile, NASA]

Graf ceny produktu Google Nexus S poskytuje server Heureka.cz

 

Komentáře

AladinAir

AladinAir

2.9.2011 0:07

Hmm, tak uz viem preco Jobs rezignoval v Apple… :))))

Adam

Adam

2.9.2011 1:01

PReco nexus S?? Lebo si najviac zaplatili… myslim ze senzory su vsade skoro rovnake, a su aj lepsie vybavene smarthphony… takze toto je len dalsia reklama pre google….

Karel

Karel

2.9.2011 7:10

Protože je v něm čistý android?

Totka

Totka

2.9.2011 7:19

A navíc NFC.

jojo

jojo

2.9.2011 8:28

Ako na toto chce niekto pouzit iPhone ked software ktory pren napisu musi schvalit Apple aby sa dal nainstalovat do iPhone?
Ktory projekt by chcel byt zavysli na tom, co povie Apple?
Ziaden.

Preto Android, ten netreba jailbreakovat(rootovat) ked si tam chce clovek nainstalovat svoju aplikaciu.

Libb76

Libb76

2.9.2011 10:23

jojo – kéž bys měl pravdu s tím, že není třeba rootovat… :-( Nebo Nexus se dodává s otevřeným bootloaderem? (ptám se vážně, nevím…)

Kamil

Kamil

2.9.2011 18:31

Libb – Nexus One si odemkl jednim prikazem, byl odemkly, u Ska by to melo byt podobne.

12

12

3.9.2011 1:17

“včetně videa (k shlédnutí níže).”

Častá chybička, ale správně je přeci jen “zhlédnutí”. Můžete to však brát i jako kompliment, že se tu zabývám takovými malichernostmi a očekávám tak vysokou úroveň ;-).

Mem

Roman Nepšinský 0

3.9.2011 8:28

12: My jsme na rozdíl od některých jiných webů za taková upozornění rádi, takže díky a nestyď se upozorňovat i nadále :)

RSS (komentáře k článku)