Menu

Google testuje novinku. Poradí, jaké aplikace potřebujete

Google prakticky neustále testuje nové funkce a změny v rozhraní svých aplikací. V poslední době tak například vydal aktualizované uživatelské rozhraní programu YouTube, které předtím testoval na vybraném vzorku uživatelů přinejmenším čtyři měsíce (viz aktualita Aplikace YouTube se převléká do nového kabátu). Testování nových funkcí na malém vzorku uživatelů se jeví jako dobrý nápad – pomáhá získat data nejen o užitečnosti funkce, ale také o tom, jak zvyšuje uživatelskou zkušenost a pohodlí.

Google testuje v Obchodě Play nabídku podobné zájmy

Google testuje v Obchodě Play nabídku podobné zájmy

“Podobné zájmy” v Obchodě Google Play

To nás přivádí ke klientské aplikaci oficiálního repozitáře Obchod Google Play, ve které je uživatelský komfort obzvláště důležitý. Google zde podle posledních zpráv testuje novou funkci, nazvanou jako “podobné zájmy” (v originále “Related Interests”). Jejím úkolem je zobrazování seznamu různých podobných kategorií v podobě kulatých odznaků. Obdobně již v Obchodě Play funguje sekce, nabízející podobné interprety.

Odznaky s doporučenými sekcemi a kategoriemi se objevují ve webové verzi i mobilní aplikaci v jednotlivých výpisech programů i na hlavní stránce Obchodu Play, takže doporučení jsou vázána buď k jednomu konkrétnímu programu, nebo celkově k zájmům daného uživatele. Po klepnutí na odznak se uživatel dostane k výběru aplikací, které Google zařadil do dané kategorie.

Cílem nové funkce je podle všeho snaha vylepšit objevování nových aplikací, což je oblast, ve které Obchod Play právě nevyniká.

Zdroje: Android Police.

 

Komentáře

bunko

bunko

27.7.2015 16:23

uz sa tesim kedy google bude volat a posielat sms za mna a ja len platit fakturu.

radox

radox

z aplikace
27.7.2015 16:34

staci, ked google bude platit moje faktury, o ostatne sa postaram rad aj sam 😉

Martin Novotný

z aplikace
27.7.2015 17:17

takova aplikace neexistuje….. (aby android nelagoval….)

Hanz

Hanz

27.7.2015 19:17

Stačí když Google omezí svoje vlezlé reklamy…..

naivko

naivko

27.7.2015 20:28

lebo nacackane apky natrieskane mikrotransakciami, ktore ponuka v playku na home screene si instaluju uz len deti a android zaciatocnici, tak ma gogle novy plan ako zarobit peniaze:) konec amen tma tato platforma..

czbob

z aplikace
28.7.2015 8:29

Za chvili bude radit, kdy se mam jit vy**at. Nebo uz takovou apku vydal? :-)

RSS (komentáře k článku)