Menu

Google Play možná nabídne nákup filmů

Google Market je již minulostí a Google se pokouší spojit více služeb do jedné, což vedlo k vytvoření Google Play. Pro české uživatele se zatím příliš nemění, neboť ne  všechny služby jsou u nás dostupné. Na novém Google Play je možné nakoupit aplikace, hudbu, knihy a půjčit spoustu filmů. Podle cnet.com však Google chystá dohodu s filmovýmu studii a mohl by nabízet filmy k nákupu.

Zatím se neví, kdy přesně tato možnost přibyde (mluví se však o letošním létě) a nakolik bude pro Google a studia výhodná. Spousta uživatelů však jistě ocení multimediální obsah na jednom místě a své zájemce by si tento způsob nákupu najít mohl.

zdroj: theverge.com, news.cnet.com

 

Komentáře

Igoreso

Igoreso

23.3.2012 22:08

tak to bych bral.. pokud bude CZ podpora(aspon titulky) tak asi i začnu kupovat filmy :)

Petarda

Petarda

23.3.2012 22:35

V českém prostředí nepoužitelné, 90% lidí kteří zvládnou sledovat filmy na netu tak nepoužívá offi placený weby protože jsou drahý ale hlavně pomalý, neofi mají titulky do 2 dnů a než to vyjde oficiálně tak uplyne v lepším případě půlrok.

Mickens

Mickens

24.3.2012 8:24

Google pochopil cestu jak bojovat z pirátstvím a tou je jednoduchost.
Ztratím spoustu času hledání na war pak zaplatím stahovacím serverům cca 200-300 měsíčně.
Co funguje Market tak hry už nehledám a nestahuji na Google play je vše extremně rychlé, nejde mi o peníze ale o pohodlí pokud mi nabídnou rychle a jednoduše službu tak ji rád zaplatím.
Jako stahovač jsem zažil pocit jak jsem dobrý jak dokážu všechno na netu sehnat.
Z Android telefonem jsem zažil před 14 dny jiný pocit, kdy jsem všechny nelegální aplikace koupil za cca 600 Kč a mám mobil bez warez.Je to možná lepší pocit než ten kradenej.
Kdyby mi to tak mohlo fungovat u Knih (Kosmas se snaží), hudby i filmu.
Opravdu si myslím že to není o cenách ale jen o pohodlí a čase.
Mám spoustu staženejch filmů, knih, hudby. Jsem zloděj protože je to jednoduší ukrást než to koupit, pokud se to vůbec koupit dá..

Jean

Jean

24.3.2012 10:23

Bohužel jak jsem koukal v USA Google Play na ceny, pak to možná nebude pro nás v ČR tak slavné. Filmy mají být k shlédnutí tzn. k zapůjčení jako ve videopůjčovně za cenu kolem 10 dolarů u vybraných titulů. Necelé dvě stovky za půjčení tedy nedám ani kdyby to byla novinka. Za to mám lístek do kina. 10 dolarů bych vnímal jako dobrou cenu v případě zakoupení filmu. To je druhá možnost. Pak je film už Váš a můžete si ho pouštět kolikrát chcete. Třeba by ten film mohlo být možné i stáhnout k “omezenému ?” shlédnutí offline jako je to možné u Topfunu. No uvidíme. Ceny budou to hlavní. Jsem velmi zvědav jestli budou pro český trh nějaká specifika nebo budou ceny stejné celosvětově. Teoreticky by mohl fungovat i systém akčních slev jako v případě aplikací, které jsou při nějakém výročí nebo třeba skrze operátora (Vodafone ošatka) nabízeny za symbolickou cenu.

Jacob

Jacob

24.3.2012 12:16

Dokud nebude fungovat na českém trhu způsob, jak moci shlédnout nějaký seriál nebo film do 2 dnů od uvedení, tak zde bude stále pirátství. Nemám potřebu všechno stahovat, ale abych se třeba na HIMYM koukal s několikaměsíčním spožděním , to fakt ne, proto si to stáhnu. Jejich smůla…

Mira

Mira

24.3.2012 13:30

Vy jste blazni platit za filmy, z netu si stahuji filmy v 1080p zdarma.

Bobo

Bobo

24.3.2012 13:46

Co to zde znamená “půjčit” si film? Jak je to realizováno?

Jay

Jay

25.3.2012 11:53

Bobo: Zaplatíš si v podstate prístup k filmu na nejaký čas a za ten čas ho môžeš pozerať koľko chceš. Najlepšie by spravili ak by si si mohol za tú cenu dajme tomu 10€ na mesiac, pozerať akékoľvek filmy na markete – to už by bolo riešenie aj pre ľudí zo Strednej Európy a boli by podľa mňa ochotný dať tie peniaze. To by bol naozaj reálny boj proti pirátstvu filmov.

bckp

bckp

26.3.2012 9:02

2Bobo: film se ti zpřístupní po omezenou dobu, posléze ti možnost jej přehrát zase zmizí…

2Mira: Nikoliv blázni, jenom slušní lidé :) kdyby si ten film stáhl každý tak tu žádné filmy nemáme :) Já nemám problém ocenit film když je dobrý, a pokud mi někdo nabídne filmy za rozumnou cenu, nemám s tím problém :) Ale jak psal Jacob, pokud mi film nabídnou po 6 měsících od premiéry v USA, tak si jej prostě dříve stáhnu, přesto si na něj pak klidně zajdu do kina :)

Michal Janík

Michal Janík

10.5.2013 9:04

Znamená to vstup Google na bojiště s iTunes?

RSS (komentáře k článku)