Google Play Games – čeká nás herní revoluce?

how-to-play-pc-games-on-android

Android je i přes nevyhnutelnou roztříštěnost hardwaru (co zařízení, to jiný procesor, paměť, grafický akcelerátor) skvělou platformou pro hraní her a je docela s podivem, že Google má k tomuto segmentu poměrně vlažný přístup. Celé by se to vlastně dalo shrnout stylem “Hle operační systém a obchod s aplikacemi – hrej si! – tu máš kohouta!”

how-to-play-pc-games-on-android

Objevila se ale nová aktualizace pro služby Google Playkonkrétně Google Play Services v3.1.36, kterou pár šikovných androidích doktorů rozpitvalo do posledního bajtu a podívali se pořádně na digitální vnitřnosti. A co nenašli! Podobně jako u rozebraného balíku aplikace Google Play byly i zde objeveny indicie týkající se rozšíření herního sektoru. Zatímco aplikace Google Glass nám vydala tajemství o zahrnutí multiplayeru, chatování přímo ve hře, online žebříčků, pozvánek, herních lobby a odměn v podobě achievementů, nyní jsme se dozvěděli, že přibude i ukládání a synchronizace uložených her přes cloudové úložiště. Navíc po vzoru herních konzolí vám mohou chodit i upozornění na to, kdo z vašich přátel zrovna paří nějakou hru.

Google_Play_Games

Celkově je jasně patrná snaha zahrnout do služby Play Games schopnosti sociální sítě Google+ a propojit androidí hráče po celém světě.

Jak vidno, Android zbrojí do plné polní a vyráží bojovat na území domácích konzolí. Bude to vyrovnaný boj?

 

Zdroj: TalkAndroid

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)