Google Play Awards 2018: Kdo si odnesl cenu pro nejlepší aplikace a hry?

google-play-awards2018 ceny

Google pořádá již několik různých soutěží a žebříčků, do kterých se můžou hlásit vývojáři aplikací a her. Jeden z cílů je dostat zajímavé aplikace k lidem. A to z toho důvodu, že v Google Play je obrovská konkurence, a i když máte kvalitní aplikaci či hru, tak nemusíte prorazit. Google Play Awards patří k těm tradičnějším. Pořádá se vždy před konferenci Google I/O 2018 a nyní již známe vítěze v celkem devíti kategoriích.

Google Play Awards 2018 přinesl hned několik překvapení

Vítězem se stala aplikace Simple Habit, která nabízí kvalitu hned v několika ohledech. Má pomáhat redukovat stres, vylepšovat kvalitu spánku a uživatelům pomůže se více soustředit. V kategorii “Přístupnost” zvítězila aplikace Be My Eyes. Jde o hodně zajímavý koncept, kdy nevidomí a zrakově postižení můžou využít aplikaci ke spojení s lidmi, kteří vidí a pomocí video hovoru jím můžou asistovat, být zkrátka jejich očima, když nikdo jiný není na blízku.

google play awards 2018 vitezove hry aplikace
Simple Habit: Meditation
Simple Habit: Meditation
Be My Eyes - See the world together
Be My Eyes - See the world together

V kategorii největšího sociálního dopadu zvítězila aplikace Khan Academy, která lidi z celého světa učí v různých odvětvích jako je matematika, fyzika atd. Kategorie “vybudováno pro miliardy” je určena pro aplikace, které jsou tvořeny pro země třetího světa, zde zvítězil indický obchod Flipkart. V kategorii výjimečný startup zvítězila aplikace Canva, což je editor fotografií.

Khan Academy
Khan Academy
Flipkart Online Shopping App
Flipkart Online Shopping App
Canva: Design, Photo & Video
Canva: Design, Photo & Video

Nejde ale jen o aplikace, několik kategorií se vztahuje i k Android hrám. Kategorii výjimečná Indie hra vyhrála hra Old Man’s Journey. A to za design, hratelnost, herní mechaniky a celkovou vyladěnost. Kategorii “Breakthrough Hit” vyhrála hra Empires & Puzzles. Nejlepší komunitní hra je pak Episode, která spojuje hráče. BBC Earth: Life in VR pak zvítězila v kategorii o nejlepší VR či AR zážitek.

Empires & Puzzles: Match-3 RPG
Empires & Puzzles: Match-3 RPG
Episode - Choose Your Story
Episode - Choose Your Story
BBC Earth: Life in VR
BBC Earth: Life in VR

BBC Earth: Life in VR – California Coast | Launch Trailer | Google Daydream

BBC Earth: Life in VR - California Coast | Launch Trailer | Google Daydream

Jak tedy můžete vidět z her a aplikací výše, některé jsou známé již třeba z ostatních podobných žebříčků. Najdou se ale i neznámé aplikace, v redakci nás rozhodně zaujal koncept aplikace Be My Eyes, kdy můžete jednoduše pomoct lidem přímo z vašeho telefonu.

Zaujala vás některá aplikace či hra z Google Play Awards 2018?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)