Plány Googlu pro rozšířenou realitu? Brzy ji budeme využívat každý den

rozsirenou realitu google

Stovky milionů telefonů příští rok dokážou využít rozšířenou realitu. Řekl to jeden ze zaměstnanců společnosti Google na konferenci v Lisabonu. Mluvil o nové platformě ARCore, kterou Google před několika měsíci představil. Jde o přímou konkurenci ARKit od Applu, což je pokročilá augmentová realita.

S rozšířenou realitou máme do budoucna počítat, říká Google

Rozšířenou (augmentovou) realitu už můžeme na telefonech vídat několik let. Nicméně kvalita takové AR není moc velká. Před lety se Google pustil do Projektu Tango, který měl za úkol přinést pokročilou rozšířenou realitu. Ta se dočkala dokončení, nicméně výrobci se moc nehrnou do její implementace, a to i z toho důvodu, že k Google Tango jsou potřebné speciální senzory, které zvyšují cenu zařízení. V tuhle chvíli jsou k dispozici dva telefony s Google Tango, a to Lenovo Phab 2 Pro a Asus ZenFone AR.

Introducing ARCore

Introducing ARCore

Dříve tenhle rok pak přišel Apple se svou verzí rozšířené reality ARKit, která je takový mezikrok mezi tou starší jednoduchou AR a tím, co předvádí Google s Tango. Výhodou je to, že není potřeba mít v telefonu plno různých senzorů. Chvíli po Applu přišel Google se svou další technologií pro AR a o té je řeč. ARCore od Googlu je momentálně k dispozici pouze pro Google Pixel a Samsung Galaxy S8, brzy by se ale měla tato pokročilá rozšířená realita masivně rozšířit. Google mluví, že zanedlouho poběží na stovkách milionů telefonů po celém světě.

V příštím roce se plánuje rozšíření na telefony střední a nižší třídy. Google také prozradil, že nyní pomáhá vývojářům, aby byl dostatek obsahu. Rozšířená realita by se měla používat každý den. Podle Amita Singha z Googlu bude právě rozšířená realita jedna z hlavních funkcí, okolo které se bude v budoucnu vyvíjet Android.

Těšíte se na pokročilou rozšířenou realitu ARCore od Googlu?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)