Fototest Google Pixel 6 vs. Google Pixel 5: jak velký rozdíl vidíte ve fotografiích?

google pixel 6 vs. google pixel 5 fototest

Nedávno jsme vám přinesli fototest očekávaného telefonu Google Pixel 6 a nyní jsme jej postavili vedle rok starého modelu Google Pixel 5 a porovnali, o kolik (a jestli vůbec) fotí nový mobil lépe. Oba telefony jsme vzali do kapsy a vyrazili fotit Prahu ve dne i v noci a udělali jsme nějaké ty fotografie také v přírodě. V tomto testu jsme kompletně vynechali ultraširoký fotoaparát a zaměřili se na hlavní snímače, kde proběhl největší mezigenerační rozdíl.

Google Pixel 5 fotografie

Google Pixel 5 byl od samotného Googlu trochu experiment. Překvapivě totiž nešlo o vlajkovou loď v pravém slova smyslu, jelikož telefon postrádal to hlavní – vlajkový čipset. Zastoupil jej stále ale velmi slušný Snapdragon 765G. Co se týče samotných snímačů, zde se také příliš změn neodehrálo a Google se rozhodl nasadit stejný čipset jako v Pixelu 4, Pixelu 3 a Pixelu 2.

 • 12,2Mpx hlavní fotoaparát, světelnost f/1,7
 • 16Mpx ultraširoký fotoaparát, světelnost f/2,2
 • 4K video při 30/60 fps, 1080p video až při 240 fps

Hlavní fotoaparát disponuje rozlišením 12,2 Mpx a světelností f/1,7 s tím, že se americký gigant rozhodl vyměnit teleobjektiv za 16Mpx ultraširoký snímač se světelností f/2,2. Oproti Pixelu 4 se zde nenachází tzv. Neural Core, který se staral o rychlé zpracování fotografií. Co se týče videa, to lze natáčet ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu.

Všechny fotografie a videa s plném rozlišení a s metadaty si můžete prohlédnout v naší galerii.

Google Pixel 6 fotografie

Pixelu 5 začal v některých situacích trochu docházet dech a Google doslova kouzlil se svým softwarem. Se čtyři roky starým snímačem dokázal skoro nemožné a Pixel 5 byl opět skvělým fotomobilem. Google však začal novou éru s telefony Google Pixel 6 a Google Pixel 6 Pro. Mimochodem na první jmenovaný mobil jsme vám nedávno přinesli také recenzi. Oba dva mobily disponují zcela novým 50Mpx hlavním snímačem se světelností f/1,85 a také novým ultraširokým objektivem s rozlišením 12 Mpx a světelností f/2,2.

 • 50Mpx hlavní fotoaparát, světelnost f/1,85
 • 12Mpx ultraširoký fotoaparát, světelnost f/2,2
 • 4K video při 30/60 fps, 1080p video až při 240 fps

Ve finále však telefon produkuje 12,5Mpx snímky a nelze nijak zapnout 50Mpx režim, alespoň pro tuto chvíli. Na fotografiích je vidět, že Google Pixel 6 má v některých situacích lepší barevné podání a také více detailů, což je vidět třeba na denních fotografiích Prahy či v nákupním centru.

Google Pixel 5 vs. Google Pixel 6 fototest

Google Pixel 6 vs. Google Pixel 5 video

Pokud se chcete podívat na to, jak se Google Pixel 6 oproti modelu Google Pixel 5 posunul z hlediska videa, mrkněte do naší veřejné galerie kde je k dispozici hned několik záběrů točených ve stejný čas a za stejných podmínek.

Jak natáčí Google Pixel 6 (4K 30 snímků)

Jak natáčí Google Pixel 6 (4K 30 snímků)

Jak natáčí Google Pixel 5

Jak natáčí Google Pixel 5

Do komentářů nám schválně dejte vědět, o jak velký posun dle vašeho názoru jde a zda vám obecně snímky líbí.

Google Pixel 6

Google Pixel 6

8.0
 • Displej 6,4", AMOLED, 2400 x 1080 px
 • Procesor Google Tensor
 • RAM 8 GB
 • Fotoaparát 50 + 12 Mpx
 • Baterie 4614 mAh
 • Cena 16 500 Kč

Jak velký rozdíl ve fotografiích vidíte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)