Google Fotky dokážou brzy předělat i emoce ve tváři

emoce ve tvari

Znáte to, díváte se na fotografie, jste plní nostalgie a vzpomínek. Poměrně často ale narážíte na fotografie, které byste nejradši vymazali, protože jste na nich měli zavřené oči, podivný úsměv nebo výraz. Takové fotografie se dají předělat pomocí Photoshopu, ale ne každý to umí a časově to také není ideální. Podle nového patentu to vypadá, že i Google Photos bude umět předělat emoce ve tváři.

Emoce ve tváři půjdou jednoduše předělat?

Obzvlášť u skupinových fotografií vás může mrzet, že jste třeba mrkli v době pořízení snímku. Brzy by nás mohla zachránit služba Google Photos. Společnost už na nedávné konferenci ukázala, jak dokáže například odstranit plot z fotografie, s novým patentem se chtějí posunout ještě dále.

Nová funkce dokáže opravit fotografie, kde máte například zavřené oči, nebo podivný výraz. Používat se k tomu budou ostatní fotografie a technologie, která se nazývá patching. Fungovat bude velmi podobně jako u Photoshopu. Rozdíl bude v tom, že Google za uživatele udělá tu těžkou práci.

emoce ve tvari

Google Photos bude analyzovat vaše další fotografie ze stejné série, přesněji se zaměří na tváře. Do databáze by si měla umět uložit například otevřené oči, úsměv apod. Ve vhodných situacích by pak měl nabídnout změnu tváře. Obrázek patentu dává větší představu o tom, jak to bude fungovat.

Těšíte se na tuto funkci? Máte hodně fotografií, které byste si změnili?

Zdroj: whataculture.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)