Google optimalizuje výsledky vyhledávání pro Android a iPhone

google apple

Vyhledávač Google přistoupil k efektivnějšímu formátování výsledů vyhledávání pro mobilní platformy. Zatím se novinka týká zařízení se systémem Android a Apple iPhone a Touch. Odlišnosti ve formátování spočívají jednak v optimalizaci pro displej telefonu, tedy zamezení nutnosti vertikálního posouvání, a také v lepší přístupnosti informací pro mobilní služby. U výsledku lokálních (např. národních) hledání se tak přímo u vyhledané položky objeví odkaz s telefonním kontaktem, díky němuž toto číslo jedním kliknutím přímo vytočíte. Dalším vylepšením je přítomnost mapového odkazu, díky kterému snadno zobrazíte daný kontakt na mapě pomocí aplikace Google Maps. Nutno podotknou, že právě služba Google Maps nabízí od poloviny letošního roku daleko kvalitnější zobrazení satelitních a leteckých map než její český konkurent mapy.cz od portálu Seznam.cz.

Nové, pro displej telefonu přizpůsobené výsledky vyhledávání jsou zatím dostupné pouze pro Google v jazykové verzi US-EN, tedy angličtině v USA. I tak je se ale na co těšit. Výhledově lze očekávat, že tato funkcionalita dorazí i do ostatních jazykových mutací Googlu. Ze zkušenosti s počešťováním služeb Google můžeme čekat měsíce, ale i roky. Doufejme tedy, že se odhad bude držet optimistického statistického rozdělení.

Příznivci klasického vyhledávání, jako toho na běžném desktopu, skrze nově koncipované vyhledávání nepřijdou zkrátka. Zobrazování výsledků vyhledávání lze totiž kdykoliv přepnout zpět do klasického zobrazení pomocí odkazu „Classic“ dostupného na konci každé stránky.

httpv://cz.youtube.com/watch?v=ARiwhbeyXFM

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)