Google Now ukáže čerpací stanice na trase

google_now_stanice

Používáte-li k cestování auto, pak patrně musíte občas řešit otázku, kde natankovat palivo. Mnohé mapové aplikace vám sice zobrazí čerpací stanice v okolí, nicméně to není vždy vyhovující, zejména pokud nechcete sjíždět z plánované trasy. Chytré karty Google (Google Now) přicházejí s novou kartou, která zobrazí čerpací stanice podél cesty.

Google Now ukáže čerpací stanice na trase Google Now ukáže čerpací stanice na trase

Chytré karty Google (Google Now) poradí, kde natankovat palivo

Karta se zobrazuje uživatelům, kteří řídí, ovšem podle všeho není nutnou podmínkou, aby měli zapnutou navigaci s naplánovanou cestou. Google Now údajně sleduje rychlost a směr pohybu a snaží se vyhledat odpovídající benzínky na trase. Předpokládáme, že nabídka čerpacích stanic se zobrazí také při aktivní navigaci. Jistě by bylo velmi praktické, kdyby Chytré karty poskytovaly také informace o cenách paliva na nabízených čerpacích stanicích.

V současné době není tato karta v oficiálním seznamu karet Google, takže se může jednat jen o testování na vzorku uživatelů. Lze předpokládat, že novinka bude přinejmenším po nějakou dobu k dispozici pouze uživatelům ve Spojených státech. Zda se jí někdy dočkáme u nás, je zatím ve hvězdách.

Zdroje: Android Police, Android Headlines, Engadget, Kevin McLaughlin, Android and Me.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)