Google Now brzy ve vašem Chromu?

chromium01

Již před časem se provalilo, že Google pracuje na integraci „inteligentního osobního asistenta“ Google Now do svého prohlížeče Chrome. Služba by měla být dostupná skrz nový notifikační systém prohlížeče. Na tyto zvěsti reagoval Google snahou zahrát vše do autu s tím, že zkrátka stále experimentují s různými novinkami a zatím nic oznamovat nehodlají. Nyní však zkoumavý uživatel François Beaufort objevil ve zdrojovém kódu posledního buildu právě ono nové notifikační centrum. Dle zveřejněného screenshotu lze usuzovat, že upozornění budou prezentována v podobě malých úhledných kartiček. Na samotné Google Now si nejspíš ještě nějakou dobu počkáme, ale vypadá to, že se projekt hýbe – pomalu, ale přece. Škoda jen, že v našich končinách nemá Google Now zatím takovou podporu, abychom si ho zde mohli užít tak, jako ostatní uživatelé dále na západ.

chromium

Vysvětlivky:

Google Now – inteligentní asistent od Googlu, který na základě vašich dat z kalendáře, hledání, GPS polohy, provozu a času dokáže plánovat např. cestu na schůzku tak, abyste dorazili včas nehledě na stupeň dopravy ve městě. V anglicky mluvících zemích dokáže i inteligentně vyhledávat a komplexně zobrazovat dotázané informace

Chromium – je internetový prohlížeč na bázi open-source, ze kterého přebírá zdrojový kód prohlížeč Google Chrome. Původně měl být Chromium jakousi „nedokončenou“ verzí prohlížeče Chrome, ale jiná skupina vývojářů nakonec kód zkompilovala a veřejně vydala (a vydává) právě pod názvem Chromium. Od Google Chrome se liší například integrovaným Flashem.

Google Chrome – známý prohlížeč od Googlu, který běží na platformě Chromium (ta mu slouží především coby experimentátorská laboratoř) a využívá stejný Webkit engine jako například Apple Safari. Minimalistické rozhraní si oblíbilo množství uživatelů a díky pluginům a spoustě drobných vychytávek se stal populárním u velkého počtu internetových uživatelů.

Zdroj: AndroidAndMe

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek