Google Nexus Player – multimediální centrum a konzole s Androidem 5.0

Google Nexus Player (2)

Google včera představil sérii novinek – Motorola Nexus 6, Nexus 9, Android 5.0 a také velmi zajímavé domácí multimediální centrum s názvem Google Nexus Player. Tento chytrý kotouč slouží k propojení vaší televize, ze které rázem udělá chytré multimediální centrum a dokáže se proměnit také v herní konzoli. Google Nexus Player disponuje HDMI konektorem, kterým promlouvá k vaší televizi. Nechybí samozřejmě ani Wi-Fi konektivita, díky které je zajištěno internetové připojení. Nexus Player je poháněn čtyřjádrovým procesorem Intel Atom s frekvencí 1,8 GHz, který je doplněn 1GB RAM pamětí a 8GB vnitřním úložištěm.

Google Nexus Player (2)

Nexus Player je vybaven, stejně jako ostatní novinky od Googlu, novým Androidem 5.0, díky kterému je možné využívat všechny výhody chytrého zařízení – sledovat multimediální obsah, brouzdat po internetu či třeba sdílet obsah s ostatními chytrými zařízeními. Pro snadnější ovládání je k zařízení Google Nexus Player dodáván také dálkový ovladač.

Google Nexus Player (4)

Náruživí hráči mohou dokoupit speciální ovladač, který promění Google Nexus Player v herní konzoli. Vaše oblíbené hry pro Android můžete hrát z pohodlí křesla na velké obrazovce, navíc si můžete užít pohodlné ovládání a možnost hrát online.

Google Nexus Player (3)

Předobjednávky na Google Nexus Player by měly začít již 17. 10., prodávat by se poté měl podle všeho za 99 dolarů (cca 2100 Kč).

zdroj: google.com, pcadvisor.co.uk

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)