Menu

Google prozradil detaily o revoluční službě pro mobilní přístroje

Společnost Google na svém oficiálním blogu potvrdila zprávy o tom, že pracuje na technologii zvané „Nearby“, která dopomůže k pohodlnějšímu sdílení dat a komunikaci mezi lidmi, místy a přístroji, které se nacházejí blízko u sebe. Má se jednat o funkci nahrazující klasické sdílení účtů nebo čtení QR kódů. Zveřejnění se dočkaly také informace o tom, na jakém principu celá služba funguje.

Google Nearby

Google Nearby

„Nearby“ používá kombinaci připojení Bluetooth, Wi-Fi, a pro lidské ucho nezachytitelného zvuku. Ten vychází pomocí reproduktoru a následně se jeho odraz vrací k mikrofonu, čímž náš přístroj dokáže určit vzdálenost druhého zařízení. Pomocí bezkontaktního rozhraní API, pojmenovaného „Nearby Messages, mohou někteří vývojáři již nyní integrovat tyto funkce do jejich aplikací. Jeden z partnerů dokonce již představili, co tato služba vlastně umí. Zvládne například sdílení podcastů mezi přáteli, kteří je mohou následně porovnávat mezi sebou. EDjing pro změnu pomůže muzikantům publikovat své seznamy skladeb mezi lidi kolem sebe. Funkce bude dostupná pro zařízení využívající operační systém Android Gingerbread a vyšší. Až čas ukáže, zda má tato funkce naději na úspěch, ale rozhodně o ní ještě uslyšíme.

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

15.7.2015 18:32

Se tak těším až se to do zařízení naplno integrue a já službu i aplikaci zakážu ;)

bačkora

bačkora

15.7.2015 19:24

tak si říkám, kdy zakážou tebe :D :D :D a společnost tě vyhodnotí jako malware :D :D :D

Googler

z aplikace
15.7.2015 19:52

Faktuzme… Ty seš taky člen…. Příště zakážeš i celé UI systému Android:))

sarlej

sarlej

15.7.2015 21:15

Takze sluzba ktera stale bude naslouchat? To zni dobre :D

Luk.in

Luk.in

15.7.2015 23:27

Pánové,bavíte se dobře?

SP

SP

16.7.2015 1:56

V tomto případě souhlasím s Faktuž

Liman

16.7.2015 7:39

První, na co jsem si vzpomněl bylo na Batmana, jak tam pomocí telefonů skenoval celý město, kde je Joker :D

bohemka

bohemka

16.7.2015 7:49

stejně nás má google všechny pod kontrolou. Když člověk nemá co skrývat, tak je svobodnější ať už ho sleduje kdo chce.

Imrich

Imrich

16.7.2015 11:53

Bohemka: A ako viete, ze nemate co skryvat? Poznate zakony vsetkych krajin, resp. ste si isty, ze vami publikovane osobne udaje vas nestavaju to rozporu so zakonmi ziadnej krajiny? Vy viete, ake zakony budu platit vo vasej krajine o rok alebo o 10 rokov? Nikdy nemozete predpokladat kam vas zivot povedie. Dnes mate mozno 15, mozno 20 rokov a studujete. O 20-30 rokov sa budete uchadza o nejaky typ zamestnania alebo politicku poziciu, prip. tak bude konat niekto z rodiny tu alebo v zahranici a zrazu to co dne povazujete za nevinny udaj o 20 roko moze mat na vas zivot vazny (negativny) vplyv. Trosku sa nad vasim vyrokom zamyslite a pochopite, ze je velmi kratkozraky.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

16.7.2015 12:30

bačkora: Přiznávám, že pro zájmové skupiny, vládní sektor a zejména nějaké ekonomické mágy musím být doslova trn v patě. Něco jako Greenpiss v Ekologii. Jsou s t u p i d n í, ale nikdy se jich nezbavíte. Nejhorší však je, a o to právě jde, že mají z 99% ve všem co říkají pravdu, a to fakticky doloženou :)

Irun66

z aplikace
17.7.2015 14:00

Všechny dobré nápady jako první použijí vojáci, tajné služby, takže si nedělám žádné iluze…

RSS (komentáře k článku)