Google “zaříznul” Aktuality (Currents). Nahrazuje je Kiosek Google Play

kiosek_ico

Google se rozhodl k další redukci svých služeb, ale pokud alespoň trochu sledujete dění kolem této firmy, patrně pro vás nebude aktuální rozhodnutí překvapením. Před několika měsíci Google spustil službu/aplikaci Newsstand (v české mutaci “Kiosek”; viz aktualita Kiosek Google Play – prohlédněte si noviny, časopisy a zpravodajské servery na jednom místě), nicméně již od roku 2011 měl v portfoliu také aplikaci Currents/”Aktuality” (viz aktualita Google Currents – konkurencia pre FlipBoard od Googlu). Protože se obě aplikace vzájemně “překrývaly”, bylo jen otázkou času, kdy Google vystaví jedné z nich (logicky té starší) STOPku.

Google ukončuje Aktuality ve prospěch Kiosku Google ukončuje Aktuality ve prospěch Kiosku

To se děje právě nyní – přes původní adresu se sice v Obchodě Play nadále dostanete na stránku Aktualit Google, nicméně dočtete se zde pouze: “Kiosek Google Play je nový domov všech vašich oblíbených zpráv, časopisů, blogů a dalšího obsahu. Kiosek aktualizuje a nahrazuje aplikaci Aktuality Google, kterou již není možné stáhnout ani používat. Všechny odběry stávajících uživatelů aplikace Aktuality budou okamžitě převedeny a zpřístupněny v aplikaci Kiosek. Kiosek Google Play vám přináší více možností, jak si užít své oblíbené zprávy. V sekci Okamžité čtení naleznete články doporučené přímo pro vás, můžete zobrazit témata, která budete sledovat, nebo číst zprávy předních novin včetně New York Times, The Wall Street Journal, Financial Times, The Guardian a dalších.” Půjdete-li přes oficiální stránku Google Currents, pak se po klepnutí na odkaz Stáhnout do zařízení Android ocitnete na stránce Kiosek Google Play.

Aktuality lze stále stáhnout z Obchodu Play Aktuality lze stále stáhnout z Obchodu Play

Aktuality jsou nahrazeny Kioskem Aktuality jsou nahrazeny Kioskem

Uživatelé si mají nainstalovat Kiosek Uživatelé si mají nainstalovat Kiosek

Samotný program Aktuality po provedení aktualizace při svém spuštění informuje, že je nahrazen Kioskem a jediné, co může uživatel udělat, je instalace Kiosku.

rowOPaiODov bNG7rnD6awPZwLnOc7Vzab 29GpfvB6jfE8DhOR42owBqAmLUXj W2sI=w300
Kiosek Google Play
Verze 3.1.0
Velikost 6,7 MB
2.2+

rkytTFFGv3sAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Zdroje: Droid Life, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)