Google Latitude míří do českých G1

T-Mobile G1

Google Latitude pro T-Mobile G1Mobilní operátor T-Mobile oznámil první upgrade pro telefony T-Mobile G1. Podstatou aktualizace je nová aplikace Google Latitude, update tedy zatím neobsahuje avizovanou českou lokalizaci.

Nástroj Google Latitude je od 27. února postupně šířen mezi majitele telefonů G1 prostřednictvím bezplatné aktualizace přes síť mobilního operátora. Co Google Latitude přináší? Předně jde o sociální síť nové generace. Umožňuje získat informace o aktuální poloze přátel a její zobrazení na Google mapách. Informace aplikace získává jak z GPS signálu, tak prostřednictvím vysílačů operátora, GPS tedy není podmínkou. Aplikace dále podporuje komunitní služby jako profilové obrázky, nastavení stavových zpráv, plánování tras nebi přímé volání a odesílání zpráv.

Ochrana soukromí uživatelů spočívá v nastavení omezení, kdy svou polohu můžete zobrazovat pouze vámi potvrzeným přátelům. Vlastní polohu můžete také kdykoli manuálně skrýt. Ačkoli je aplikace zdarma, prodražit se mohou především náklady za datové přenosy.
Google počítá s uvedením aplikace Latitude také pro ostatní platformy. Vedle Androidu se dočkáme také verze pro iPhone a iPod, Windows Mobile, Symbian S60, Blackberry a také mobilní telefony s podporou Javy.

Do budoucna chystáme článek shrnující praktické zkušenosti s aplikací.

Zdroj: tisková zpráva T-Mobile ČR

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)