Menu

Google I/O – o čem nepadlo jediné slovo? A nebylo toho příliš?

I když Google I/O ještě neskončilo, úvodní a zároveň nejdůležitější přednášku již máme za sebou. Celou jsme ji pro vás sledovali živě, takže si její obsah můžete projít minutu po minutě. Zpětně z ní máme trochu rozporuplné pocity. Celá prezentace trvala bez mála dvě a půl hodiny. To je opravdu hodně a na publiku to již ke konci bylo znát. Nebýt rozdávání dárků (všichni přítomní si odnesou chytré hodinky), konference by pravděpodobně skončila bez nějakého: “WOW”.

fanoušci

A právě “wow-efekt” dle mého názoru celkem chyběl. Prezentace odsýpala možná pomaleji než by bylo záhodno a byla přehlcena informacemi. Jestli si někdo v sále ke konci podrobně pamatoval, co se říkalo na začátku, je machr. Ve finále je pro nás samozřejmě dobře, že toho Google představil tolik, ale v nekonečném přívalu novinek se jednotlivé dílky trochu ztrácely.

android Auto

A co Google vlastně ukázal? Jako první se ukázal koncept, nebo spíše standard, telefonu pro rozvojové trhy s názvem Android One. Google k tomu řekl, že jeho výrobky používá již přes jednu miliardu lidí a Android One by měl přivést tu druhou. Pokračovalo se (možná) nejzajímavější novinkou přednášky, novou verzí systému Android jednoduše označenou jako “L”.

android-3 android-7

Nový design a více animací jsou nejviditelnějšími změnami. Následovala část o systému pro chytré hodinky Android Wear a ukázky hodinek samotných. LG G Watch, Samsung Gear Live jsou již ode dneška v prodeji skrze Play Store. Na nejočekávanější Moto 360 si budeme muset počkat do léta, což publikum “ocenilo” zklamaným zabučením.

lg-g-watch

Pokračovalo se ukázkou platformy Android Auto, kterou již v roce 2015 uvidíme v modelech běžných automobilek a Android TV – chytrou televizí s Androidem. Poslední půlhodina patřila víceméně vývojářům. Řešila se cloudová úložiště, sběr a analýza dat popřípadě novinky v Obchodu Play.

android TV

Co nezaznělo?

O spoustě věcí naopak nepadlo ani jediné slovo. Konferenční místnost (nebo spíše hala) sice v daný okamžik skýtala nejvyšší koncentraci Google Glass na metr čtvereční na světě, ale na scéně o chytrých brýlích nepadla žádná zmínka. Těsně před začátkem konference jsme psali o nové verzi Google Glass 3.0, která by teoreticky mohla být finální. Jak se ale ukázalo, Google má nejspíš jiné plány.

Google_I-O_2014-236

Internetový gigant nerozlouskl ani další hádanku. Připravuje se Nexus 8 či 9? Zprávy o tomto zařízení se objevují s neměnnou pravidelností, ale ani teď jsme se nic nového nedozvěděli. Vyrobí tablet HTC, jak se spekulovalo? Budeme si muset počkat.

Nexus 8/9

Nexus 8/9

Jak hodnotíte hlavní přednášku Google I/O vy? Podělte se s námi v komentářích.

 

Komentáře

Ardarel

Ardarel

26.6.2014 12:05

Nejnudnější byla část o novém designu a animacích. Takže vlastně prvních 45 minut.

Kink

Kink

26.6.2014 12:12

Android Auto hmmm… to bude asi jen pro Čechy :D

Limetts

Matěj Machytka 0

26.6.2014 12:26

Kink:
Jestli soudíte podle názvu, nikoliv :)

s3icc0

s3icc0

26.6.2014 12:54

@Kink: tak Škoda je jedním z partnerů, kteří podepsali dohodu s Google, takže se Android Auto dočkáme .. možná v novém Superbu? Kdo ví …

@Matěj Machytka: Tak WOW efekt … bylo tam spousta dílčích WOW efektů – hlavním asi bylo, že Google představil pro každou z nových představených věcí i funkční verze, to udělalo hodně WOW … a třeba projekt Volta byl velké WOW … Myslím si, že se zase jejich cesta trochu narovnává – nepřinášejí sice do telefonů takový super hyper vychytávky jako Apple, ale na druhou stranu se snaží z existujících udělat funkční ekosystém, který bude na každé úrovni fungovat stejně. Takže za sebe říkám, že sice se neobjevilo nic až tak zásadního, ale Google ukázal jakým směrem smýšlí a že to není rozhodně směr uplně špatný … bude to dlouhá cesta, ale věřím že blíž a blíž ke konci to bude pro všechny strany dávat větší a větší smysl … krása je v detailech

Limetts

Matěj Machytka 0

26.6.2014 13:03

S3icc0:
Díky za super postřehy.

Dibla

Dibla

26.6.2014 14:13

Tablet na poslední stránce je Nexus 10, žádný nový připravovaný.

Miquel

z aplikace
26.6.2014 15:46

A taky nepadlo nic o Moto 360 coz mne mrzi

Orbit09

z aplikace
27.6.2014 7:02

Dibla: To teda rozhodně není Nexus 10, podívej se na softwarová tlačítka.

marcoama

marcoama

27.6.2014 9:45

@s3icc0: “nepřinášejí sice do telefonů takový super hyper vychytávky jako Apple”..,co tím konkrétně myslíte? Neřekl bych, že by Android neměl něco, co umí iOS, spíše naopak iOS teprve teď získává funkce, které má Android již třeba 5 let (viz prezentace). Dokonce i ta čtečka otisků prstů byla dříve na Androidu nežli na iOS.

RSS (komentáře k článku)