Google zakoupil herně zaměřenou společnost Green Throttle

greenthrottle

Google zakoupil společnost Green Throttle. Tato společnost byla založena Charlesem Huangem, autorem hry Guitar Hero, Mattem Crowleyem a Karlem Townsendem. V Green Throttle pracovali na proměně našich Android zařízení v herní konzoli. Plán byl nabídnout bluetooth ovladač, aplikaci zvanou Android Arena a SDK, které by vývojářům umožnilo rychlou adaptaci na ovládání skrze gamepad.

green-throttle-games

V reálu by to poté vypadalo takhle. Uživatel by jednoduše připojil své zařízení k televizi pomocí MHL kabelu, spustil kompatibilní hru, vzal do ruky herní ovladač a hrál by stejně pohodlně jako na běžné konzoli. Nápad to je jednoduchý a rozhodně ne nový, ale pořádná realizace na androidu stále chybí. Nicméně celý projekt loni v listopadu byl ukončen a s ním i aplikace s podporou ovladače. Jednalo se pravděpodobně o reakci na odkoupení Googlem, které poté samotná společnost oznámila.

green throtle

Co Google s Green Throttle zamýšlí? Šíří se zvěsti, že Google by rád vydal set-top box, který by byl i herně zaměřený. Google již dlouho uvažuje o Android zařízení, které by se stalo centrem našich obýváků. Takovéto zařízení by mělo rozhodně co nabídnout. Na androidu jsou tisíce zábavných her a pár z nich se kvalitou již dnes vyrovná konzolím. Google by se svými obrovskými zdroji, silnými médii a dotováním zmiňovaného zařízení mohl zatopit nebo dokonce vytlačit současné konzole pryč.

Zdroj: AndroidAuthority.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)