Google Glass aplikace rozpozná emoce lidí ve vašem okolí

Google Glass aplikace Emotient 1

Google Glass celkem pravidelně plní stránky nejen úzce zaměřených médií. O chytré brýle se zajímá takřka celý svět. Přinese nám tato technologie revoluční možnosti nebo spíše ztrátu soukromí? Přesně na pomezí těchto dvou protipólů se nachází aplikace pro Google Glass, jež umí analyzovat pocity a emoce lidí, na které se právě díváte. Určitě jste si někdy řekli, jak by byl život jednoduchý, vidět tomu druhému do hlavy. Google Glass aplikace s názvem Emotient to prý umožní. Momentálně se nachází ve stádiu uzavřené bety. Říká se, že neverbální komunikace tvoří podstatnější část projevu než naše slova, čili z našich gest a mimiky lze vyčíst vskutku hodně informací. Aplikace s projevy různých emocí pracuje a vyhodnocuje, jak se váš protějšek při rozhovoru cítí.

 Google Glass aplikace Emotient

emotient-google-glass

 

Vývojáři říkají, že soukromí není problémem, poněvadž aplikace neukládá žádné obrázky, pouze anonymní data. Celý projekt se neomezuje pouze na Google Glass. V budoucnu ho tak možná uvidíme i v dalších přístrojích pořizujících foto a video. Až vám vaše webcamera řekne, že dneska prostě není váš den, budete vědět, odkud vítr fouká. Emotient by měl hlavně posloužit majitelům obchodů pro analýzu pocitů nakupujících.

Přijde vám vývoj podobných programů etický?

Zdroj: Engadget

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (10)