Menu

Google a esport? Společnost investovala 120 milionů dolarů

Google investoval nemalou částku do elektronického sportu. Na první pohled se to může zdát jako hodně divný krok, ale když se informace trochu poodkryjí, tak se hodně věcí vyjasní. Zaměřit se chtějí hlavně na esport v mobilních hrách. 

Google chce esport v mobilech rozšířit přes platformu Chushou 

Android je nejoblíbenějším operačním systémem v Číně, a to jsou přitom Google služby v zemi zakázané. I to ale nevadilo, aby internetový gigant investoval přes 120 milionů dolarů (2,5 miliardy Kč). A to do čínského startupu Chushou, což je platforma pro esport, která se specializuje na živé přenosy z her.

vainglory

Jedna z oblíbených mobilních her je i Vainglory

Obě společnosti již investici potvrdily, i když nechtěly prozradit, jak byla investice velká. Google také řekl, že tato investice pomůže tomu, aby se tato platforma rozvíjela po celém světě, je tak celkem možné, že se zanedlouho objeví v Evropě a USA. Jedná se druhý čínský startup, do kterého Google investoval peníze, první je společnost Mobvoi, která se zaměřuje na chytrá zařízení. 

Důvodů, proč Google investoval právě do esportu je hned několik. Elektronický sport je hlavně u mladé generace stále vyhledávanější téma, a to obzvlášť v Číně, kde je 2x více hráčů, které zajímají mobilní hry než v USA. Dále investice umožní, aby si Google vybudoval alespoň nějaké podvědomí v Číně, hlavně u mladých lidí. Protože i když je Android nejoblíbenějším systémem, tak nadstavby čínských výrobců zrovna nekřičí “Made by Google”. 

Sledujete elektronický sport? 

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Abkraka_a

AlešA 7

12.1.2018 14:21

Nesleduji
Jen hraji, streamuji a prijmam donatuji
A na donatech ziskam od 20k za mesic
Jako 3-5h prividelek denne je to fajn..
Love Esporst:) ikdyz me to na jednu stranku desi….

Janantosovsky

Stringo 3

12.1.2018 15:08

A co to vlastně má za význam, streamovat hru?

Abkraka_a

AlešA 7

12.1.2018 15:45

Hraju a lidi na to koukaj a za to posilaj penize, taky sem to nechapal, pak zkusil a za par tydnu tam bylo sto lidi a prvni donaty. Az me to desi… Ze ostatni koukaji jak nekdo hraje misto aby hraly take. K tomu ti jeste poslou doprovolne penize…
Desive

LubiCzech

12.1.2018 17:22

To jako převodem z účtu? :-) :-)

Abkraka_a

AlešA 7

12.1.2018 19:44

Kartou online, paypal, paypass atd…

LubiCzech

14.1.2018 8:39

Můj syn také sleduje streamy her, i já se rád kouknu na nějaký pěkný zápas v CS:GO když je velky turnaj, ale to je zdarma a komentované profiky.. Občas si i na CS:Go vsadím pár dolarů..

RSS (komentáře k článku)