Google a esport? Společnost investovala 120 milionů dolarů

google investice esport

Google investoval nemalou částku do elektronického sportu. Na první pohled se to může zdát jako hodně divný krok, ale když se informace trochu poodkryjí, tak se hodně věcí vyjasní. Zaměřit se chtějí hlavně na esport v mobilních hrách. 

Google chce esport v mobilech rozšířit přes platformu Chushou 

Android je nejoblíbenějším operačním systémem v Číně, a to jsou přitom Google služby v zemi zakázané. I to ale nevadilo, aby internetový gigant investoval přes 120 milionů dolarů (2,5 miliardy Kč). A to do čínského startupu Chushou, což je platforma pro esport, která se specializuje na živé přenosy z her.

vainglory Jedna z oblíbených mobilních her je i Vainglory

Obě společnosti již investici potvrdily, i když nechtěly prozradit, jak byla investice velká. Google také řekl, že tato investice pomůže tomu, aby se tato platforma rozvíjela po celém světě, je tak celkem možné, že se zanedlouho objeví v Evropě a USA. Jedná se druhý čínský startup, do kterého Google investoval peníze, první je společnost Mobvoi, která se zaměřuje na chytrá zařízení. 

Důvodů, proč Google investoval právě do esportu je hned několik. Elektronický sport je hlavně u mladé generace stále vyhledávanější téma, a to obzvlášť v Číně, kde je 2x více hráčů, které zajímají mobilní hry než v USA. Dále investice umožní, aby si Google vybudoval alespoň nějaké podvědomí v Číně, hlavně u mladých lidí. Protože i když je Android nejoblíbenějším systémem, tak nadstavby čínských výrobců zrovna nekřičí “Made by Google”. 

Sledujete elektronický sport? 

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)