Google dotahuje Apple: v Obchodě Play je už 700 tisíc aplikací

ikona_gp

Google oficiálně oznámil, že jeho softwarový repozitář dosáhl dalšího důležitého milníku – nabízí 700 000 aplikací a her. Uvedené číslo přitom znamená, že se Googlu podařilo dotáhnout konkurenční Apple – na prezentaci iPadu mini a dalších novinek, jež proběhla minulý týden, totiž zaznělo, že App Store překonal hranici 700 000 aplikací. Je ale vhodné podotknout, že App Store měl proti Obchodu Play čtyřletý náskok!

Získávání nových vývojářů a soustavný nárůst stahování programů jsou pro Google zásadními aspekty, neboť právě šíře nabídky a snadná dostupnost aplikací mohou být důležitým klíčem k úspěchu celé platformy. Stačí se podívat do segmentu desktopů, kde za úspěchem operačních systémů společnosti Microsoft stojí z velké míry právě obrovské množství aplikací a her. V mobilních aplikacích ale Microsoft zůstává poněkud pozadu – na prezentaci Windows 8 bylo oznámeno jen něco kolem 120 tisíc aplikací.

V diskuzi pod touto zprávičkou jistě zazní argument, že úspěch není jen o počtu, ale také o kvalitě programů, které v jednotlivých “marketech” najdete. Do jisté míry lze dát za pravdu příznivcům zařízení s jablkem ve znaku, neboť zatímco v Obchodě Play může publikovat skoro kdokoli prakticky cokoli, programy do App Store procházejí před publikací procesem schvalování.

Zdroje: Android Guys, Bloomberg, CNET, AndroidSPIN a Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)