Menu

“Google dělá lepší reklamy než Apple” tvrdí reklamní společnost

Někteří si pamatují, někteří ještě nebyli na světě. Tak, jako tak, reklama na první Mac od Applu vstoupila do učebnice maketingu nepopsatelným způsobem. Někteří jí zatracují, odborníci jí nazývají naprostým kýčem – jiní však v této reklamě vidí něco výjimečného – příběh. A mají pravdu, podobná reklama se již nezopakovala a zřejmě již nikdy nezopakuje. Apple byl mistrem marketingu. Televizní spoty dotahnuté do naprostého detailu a téměř nikdo nezapochybuje nad řečnickým umem Steva Jobse. Pár animací v PowerPointu a dobře mířená slova. A proč píši, že byl?

Reklamní společnost Ace Metrix vidí poslední Applí kampaně trošku jinak. Reklama na asistentu Siri byla nepříjemná i pro mnoho fanoušků oddaných této značce a kampaň Apple Genius už pak byla vyloženě trapná. Ace Metrix měří efektivitu reklamy speciálními nástroji, které vyhodnocuje z názorů 500 spotřebitelů. A právě tito spotřebitelé ohodnotili nejnovější reklamu Googlu – na Nexus 7, 662 body z 950 možných. Reklamní spot Camping se tak stal nejefektivnější reklamou za posledních 90 dnů:

Google byl úspešný také u prohlížeče Chrome či sociální síti G+. Každý z nás si vzpomene na téměř topícího se kánoistu, neposlouchajícího psa, či narození miminka, které podědilo vlasy po tatínkovi – a co teprve trabant v Africe? Mohutná kampaň za rychlejší svět proběhla nejen v pražském metru, ale i formou billboardů po českých dálnicích i ve větších městech.

 

Proč je Google tak úspěšný? Podle odborníků jsou to emoce, které nechybí v žádné jeho reklamě. Google sází na lidskost a vztahy k přírodě. Jonathan Symons, marketingový ředitel firmy Ace Metrix dodává: “Apple se ve svých reklamách soustředí více na služby, než výrobky. Většina ze služeb (Genius) však bohužel nejsou úspešné. Špatná reklama tak jen pohřbí to, co je již dávno odsouzené k zániku”.

Jaký máte názor na dnešní “reklamní” scénu vy?

[via BGR]

 

Komentáře

Tomas

Tomas

5.8.2012 16:11

Osobně jsem ještě neviděl dobrou reklamu od Apple, ale pokud někdo zná, rád se podívám :)

Marksuperb

Marksuperb

5.8.2012 19:43

Podívejte se na šťítek :D :D :D A ano, Google má lepší reklamy. Vidět je to v porovnání na YT kanálu. Nevím jestli je to officiální kanál, ale apple má 500 000 shlédnutí a Google má 568 miliónu shlédnutí …

Marek Tesař

Marek Tesař

5.8.2012 23:31

Super článek :-)

Pascal

Pascal

6.8.2012 13:12

Vsak tie posledne reklamy na apple pocas olympiady, ako tam robia zo zakaznikov blbych idiotov :D.

kogli

kogli

6.8.2012 19:58

Cože? Apple má nějaké reklamy? :DD

MarkS

MarkS

6.8.2012 22:21

Hmm, tak to vidím na další soudní tahanice, protože Apple má určitě patent na nejlepší reklamu!!:o)

RSS (komentáře k článku)