“Google dělá lepší reklamy než Apple” tvrdí reklamní společnost

KUZ31db3a_google_tv2

Někteří si pamatují, někteří ještě nebyli na světě. Tak, jako tak, reklama na první Mac od Applu vstoupila do učebnice maketingu nepopsatelným způsobem. Někteří jí zatracují, odborníci jí nazývají naprostým kýčem – jiní však v této reklamě vidí něco výjimečného – příběh. A mají pravdu, podobná reklama se již nezopakovala a zřejmě již nikdy nezopakuje. Apple byl mistrem marketingu. Televizní spoty dotahnuté do naprostého detailu a téměř nikdo nezapochybuje nad řečnickým umem Steva Jobse. Pár animací v PowerPointu a dobře mířená slova. A proč píši, že byl?

1984 Apple’s First Macintosh Commercial

1984 Apple's First Macintosh Commercial

Reklamní společnost Ace Metrix vidí poslední Applí kampaně trošku jinak. Reklama na asistentu Siri byla nepříjemná i pro mnoho fanoušků oddaných této značce a kampaň Apple Genius už pak byla vyloženě trapná. Ace Metrix měří efektivitu reklamy speciálními nástroji, které vyhodnocuje z názorů 500 spotřebitelů. A právě tito spotřebitelé ohodnotili nejnovější reklamu Googlu – na Nexus 7, 662 body z 950 možných. Reklamní spot Camping se tak stal nejefektivnější reklamou za posledních 90 dnů:

Publicité tablette Google Nexus 7 “Camping”

Publicité tablette Google Nexus 7 "Camping"

Google byl úspešný také u prohlížeče Chrome či sociální síti G+. Každý z nás si vzpomene na téměř topícího se kánoistu, neposlouchajícího psa, či narození miminka, které podědilo vlasy po tatínkovi – a co teprve trabant v Africe? Mohutná kampaň za rychlejší svět proběhla nejen v pražském metru, ale i formou billboardů po českých dálnicích i ve větších městech.

Trabantem napříč Afrikou

Trabantem napříč Afrikou

 

Proč je Google tak úspěšný? Podle odborníků jsou to emoce, které nechybí v žádné jeho reklamě. Google sází na lidskost a vztahy k přírodě. Jonathan Symons, marketingový ředitel firmy Ace Metrix dodává: “Apple se ve svých reklamách soustředí více na služby, než výrobky. Většina ze služeb (Genius) však bohužel nejsou úspešné. Špatná reklama tak jen pohřbí to, co je již dávno odsouzené k zániku”.

Jaký máte názor na dnešní “reklamní” scénu vy?

[via BGR]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)