Google dává všem vývojářům možnost reagovat na komentáře v Obchodě Play

obchod_play_ico

Od poloviny loňského roku až dosud měli možnost reagovat na komentáře uživatelů v Obchodě Play pouze někteří tzv. “přední vývojáři” (z českých je to například Inmite s.r.o.). Toto omezení přitom bylo poměrně těžko obhajitelné, neboť uživatelé například kritizovali chyby, způsobené specifickou konfigurací jejich zařízení, nebo od aplikace očekávali něco, co třeba neslibovala. Vývojář/autor programu tak měl jen minimální možnost se bránit, nebo reagovat, přitom recenze uživatelů mohly snadno ovlivnit potenciální zákazníky.

Ve středu v tomto směru došlo k poměrně zásadní změně: možnost reagovat na komentáře skrze webové rozhraní Obchodu Play dostanou všichni vývojáři. Server Droid-Life na tuto skutečnost upozornil Dave Kover, publikující v Obchodě Play jako Kovdev. Jak se následně ukázalo, zavádění této funkce je postupné, takže někteří vývojáři již reagovat mohou, jiní ještě ne.

Nová funkce dovoluje obousměrnou komunikaci mezi uživatelem a vývojářem, což je rozhodně lepší než dosavadní stav. Jak to vypadá v praxi, můžete vidět na následujícím obrázku.

Takto vypadá komentář z pohledu uživatele Takto vypadá komentář z pohledu uživatele

V případě, kdy autor aplikace zareaguje na podnět, přijde tomuto uživateli e-mail s upozorněním. Následně budou mít možnost upravit svůj komentář a/nebo hodnocení.

Možnost odpovídat uživatelům ale Google považuje za výsadu, nikoli za automatické právo. Aplikace a účty tak mohou být pozastaveny, pokud vývojář poruší pravidla.

Zadávání komentáře z pohledu vývojáře Zadávání komentáře z pohledu vývojáře

Zdroje: Droid Life, Engadget, Android and Me, CNET a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)