Přemýšlíte nad koupí Chromebooku? Google vám zjednodušil vybírání

Google chromebook

Chromebooky nepatří mezi trháky co se týče prodaných kusů nebo získané ceně za kus, ale představují zajímavou alternativu tabletům nebo levným notebookům. Plnohodnotný počítač nenahradí, i když se Google snaží o opak. Nejvíce se hodí na prohlížení webových stránek a rychlé zapínání společně s dlouhou výdrží také není na škodu. Nízká cena vyvažuje ne moc výkonný hardware, jenž s nenáročným softwarem nemá mnoho práce.

Nová přítomnost filtrů, jinak vše při starém

Vybírání nového zařízení není nikdy lehká záležitost, proto zejména neznalí zákazníci, již Chromebooky často využívají, ocení jakoukoliv pomoc při výběru. Chromebooky se v České republice testují výjimečně, proto se s nimi moc nesetkáte a vybírat můžete buď naslepo nebo ze zahraničních recenzí. My jsme zrecenzovali zatím jen jeden, pro nás jsou hlavní zařízení s Androidem, ale občas si odskočíme i jinam.

Každopádně se i Google snaží vylepšit prodeje svých zařízení a na svých oficiálních stránkách spustil nový konfigurátor, podle něhož si nový Chromebook vyberete rychleji. V zásadě se jedná o prostý filtr, který vám ze všech dostupných Chromebooků vybere jen ty, které si vyhledáte. Hledání můžete omezit podle velikosti displeje, typu konstrukce, značky nebo přítomnosti dotykové obrazovky. Cena se pohybuje od $149 do $1199, většinou nepřesáhne $400. Poslední informací, kterou byste měli vědět, je, že se vyhledávač nevyskytuje v češtině, ale samotné Chromebooky v České republice dostupné jsou.

Přemýšlíte o nějakém modelu Chromebooku?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)