Google to dokázal. Rozšířil virtuální realitu do více než 100 zemí

google_cardboard_ico

Aplikace Google Cardboard je od pondělí dispozici ve 39 různých jazycích včetně češtiny a více než stovce zemí pro obě podporované platformy – tedy Android i iOS. Navíc Google vydal dokumentaci pro vývojáře v deseti jazycích, takže i ti, kdož neholdují angličtině, si nyní mohou prostudovat poskytované nástroje.

Vzhledem k tomu, že prohlížeč virtuální reality, sestávající z kartónové skládanky a mobilního telefonu, si může díky otevřenému vzoru, který lze stáhnout z webu, vyrobit prakticky každý trochu šikovnější uživatel, zaznamenal Google nárůst zájmu třetích stran o tuto platformu. Samotný program Google Cardboard zaznamenal již více než 15 milionů stažení.

Brýle Google Cardboard si může vyrobit každý Brýle Google Cardboard si může vyrobit každý

Ti, kdož si nechtějí Google Cardboard vlastnoručně skládat a vyřezávat, mohou pořídit již hotové prohlížeče virtuální reality od firem Mattel a Zeiss – konkrétně Mattel View-Master a Zeiss VR One GX, které jsou již v zahraničí v prodeji.

Komerční prohlížeč virtuální reality Komerční prohlížeč virtuální reality

Kromě publikování dokumentů v dalších jazycích Google také aktualizoval Cardboard SDK. Nejnovější verze přináší vylepšení korekce posunu a výkonu Unity. Aktualizace obsahuje zásadní revizi senzoru a algoritmů, které zpracovávají signály z gyroskopu a akcelerometru zařízení. To by mělo přispět k výraznému zlepšení pohybu obrazu zejména na telefonech s nižší kvalitou senzorů.

Asi největší “peckou” je však nově přidaná podpora Google Street View pro Cardboard, dovolující zkoumat průběžně aktualizované pohledy na místa po celém světě.

Podpora Google Street View pro Cardboard dovole zkoumat průběžně aktualizované pohledy na místa po celém světě Podpora Google Street View pro Cardboard dovoluje zkoumat průběžně aktualizované pohledy na místa po celém světě

Co můžete s Google Cardboard vyzkoušet?

Ze starších funkcí programu Google Cardboard jmenujme:

  • Earth – zaleťte si ve službě Google Earth, kam se vám zamane.
  • Tour Guide – navštivte Versailles s místním průvodcem.
  • My Videos – sledujte svá videa na obřím plátně.
  • Exhibit – prozkoumejte kulturní artefakty ze všech úhlů.
  • Photo Sphere – prohlédněte si sférické fotky, které jste zachytili.
  • Windy Day – sledujte příběh (a klobouk) v tomto interaktivním krátkém animovaném filmu od studia Spotlight Stories.

Aplikace je velká 36 MB a lze ji instalovat na telefony s Androidem 4.1 a vyšším. V Obchodě Play má hodnocení 4,2.

Cardboard
Cardboard

Zdroje: Android Central, Android Developers Blog.

Virtuální realita na Alza Android RoadShow 2015

Chcete si vyzkoušet virtuální realitu na vlastní kůži? Pak dorazte na skvělou akci Alza Android Roadshow 2015 do Prahy již tuto sobotu 17. 10. K vyzkoušení bude nejen Google CardBoard, ale také Oculus Rift a pecková hra Poject CARS.

registracehome
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)