Menu

Google investuje desítky milionů na podporu Android One

Android One se poprvé představil na konferenci Google I/O. Jedná se o speciální platformu, která bude určená pro rozvíjející se trhy s co nejnižší cenovkou. Android One má za úkol rozšířit se do rozvíjejících se zemí za účelem propojit co nejvíce lidí a poskytnout jim alespoň základní mobilní technologie moderní doby.

android one

Sundar Pichai při představování Android One

První zemí, která se setká s Android One, bude Indie, a to již pravděpodobně příští měsíc, tedy v srpnu. K tomu, aby byl tento projekt úspěšný, je ale zapotřebí určitá propagace a podpora projektu, proto Google vyhradil 16,6 milionů amerických dolarů na propagaci jako pomoc svým partnerům vyrábějící levné smartphony.

První telefon s Android One bude pocházet od společnosti Micromax. Mnoho informací o tomto levném modelu telefonu zatím nemáme. Prozatím víme, že telefon bude mít 4,5palcový displej s čipsetem MediaTek. Doplňujícími funkcemi budou FM rádio, podpora dvou SIM a slot pro SD karty. Cena zařízení nepřekročí hranici 100 dolarů, tedy v přepočtu hranici kolem 2 000 Kč. Název telefonu, přesný typ čipsetu, velikost RAM ani přesnou cenu prozatím nevíme. Dostupné informace taktéž hovoří o návštěvě Indie v srpnu ředitele platformy Android Sundarem Pichaiem, který mimo jiné z Indie pochází. Mohlo by tak dojít k oficiálnímu uvedení Android One na trh přímo v Indii.

micromax-android-one-250614

Zdroj: phonearena

 

Komentáře

Rango

Rango 0

z aplikace
17.7.2014 18:50

pokud v tom zůstane opravdu čistý nedotknuty android, tak ma možná i šanci, ze to bude slušně fungovat. I když to bude vlastně totální sračka.

ElDanny

ElDanny

18.7.2014 3:21

Moc tomu nadějí nedávám, vezmeme-li v potaz, že Indové si mohou již nyní koupit přímo od Xiaomi Redmi 1S v za cca 110 USD… Samozřejmě se najdou i levnější čínské telefony a předpokládám, že zrovna indický trh jich bude nasycen.

Bob

Bob

18.7.2014 7:57

Rango: předpokládat, že když někde běží čistý Android, tak je to použitelné, je hodně odvážné. Měl jsem Nexus S a i s čistým Androidem se to po instalaci pár aplikací proměnilo v to, co konstatuješ o telefonu od Micromaxu ;)

RSS (komentáře k článku)