Google chce po vzoru Amazonu doručovat balíčky vzduchem a být rychlejší

Project+Wing cover

Amazon už není jediný, kdo oficiálně plánuje doručovat zboží pomocí bezpilotních dronů. Google má stejné plány a jeho strategie je zaměřena na rychlost donášky. Stejně jako Amazon, i Google plánuje doručovat především malé zásilky s až překvapivou rychlostí. Zatímco známý e-shop slibuje v budoucnu dodávat balíčky do 30 minut, Google u vás chce být rychlostí blesku – do dvou minut.

project wing google

Vezmeme-li v potaz, že naložení balíčku, odstartování a samotné doručení stojí nějaký čas, zdá se tento cíl být až přehnaně ambiciózní. Project Wing, jak se programu okolo bezpilotních dronů říká, má oproti Amazonu několik odlišností. V první řadě nebudou “Google drony” při předání zásilky přistávat, pouze náklad spustí na laně, což má ušetřit cenné vteřiny.

Google už má jisté zkušenosti s expresním dodáváním zboží. V San Francisku spustil rozvoz potravin z několika supermarketů. Heslo zní – dnes objednáte, dnes dodáme.

google delivery

10636164_10154479854440147_6644900986955294291_n

Obou společnostem se do cesty staví zákony, které zatím neumožňují využití dronů takovým způsobem, jak by si technologičtí průkopníci přáli, a tak se stále (především v našich zeměpisných šířkách) jedná o hudbu budoucnosti. Výzev zůstává více než dost. Flotily dronů musí být bezpečné, užitečné a svým tvůrcům musí přinést zisk.

Introducing Project Wing

Introducing Project Wing

 

Má Google šanci uspět?

Zdroj: AC, The Atlantic

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)