Google Allo, Duo, Fotky a vyhledávání dostávájí aktualizaci. Co je nového?

Google Allo, Duo,

Pro Google byl tento týden poměrné důležitý. Samozřejmě mluvíme o developer preview verzi Androidu O. Ke konci týdne se ale pokračuje a tentokrát s oznámením menších novinek pro Allo, Duo, Fotky a vyhledávání. Co v aktualizacích najdeme?

Allo, Duo, Fotky a vyhledávání dostávají aktualizaci

Nejedná o tak důležité změny a novinky, jako v případě Androidu O. Proto jsou novinky v Allo, Duo, Fotkách a vyhledáváních spojeny v jednom článku. Pokud používáte Google Allo, určitě vás potěší, že po nové aktualizaci již budete moc posílat soubory jako .pdf, .doc, .zip, .apk, a .mp3. To je jedna z věcí, která v Allo chyběla, nyní by to chtělo ještě přístup do kecálka přes PC.

Google Allo
Google Allo

Google Duo

Uživatelů aplikace Duo již není tolik, nicméně po dnešní aktualizaci by se mohl zvýšit jejich počet. Duo umožní volání pouze v audio módu, takže se aplikace přiblíží více třeba ke Skypu. Nicméně v Audio módu nepůjde využívat hlavní funkce Knock, pomocí které jste mohli vidět volajícího ještě dříve, než jste mu hovor zvedli.

Google Duo
Google Duo

Google Fotky

Google Fotky byly na telefonu aktualizovány o podporu nahrávání fotek při špatné konektivitě. Může se to hodit, například když jste na EDGE, ale stále chcete uploadnout fotografii. Na internet se automaticky uploadne fotografie v horší kvalitě, která má malou velikost, jakmile se ale připojíte na Wi-Fi, kvalita fotky se změní a na web se nahraje v kvalitě, kterou má nastavenou u Google Fotek.

Google Photos
Google Photos

Google vyhledávání

Při hledání nějaké osoby, místa, nebo věci, dostanete zvýrazněné výsledky, které ukazují odpověď přímo na vaši otázku. Týká se to hlavně vyhledávání v angličtině, nicméně i v Česku už byla tato funkce spuštěna, i když ne v takovém měřítku, jako v zahraničí. Nyní k této přesné odpovědi od Googlu přibydou speciální karty, které rychle prozradí další informace o hledaném výrazu.

Google
Google

Která novinka se vám líbí nejvíce?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)