Gmail nově nabízí možnost posílání peněz v příloze

Gmail money send

Google představil další novinku, která se tentokrát týká aplikace Gmail a nové verze Google Wallet. Nově do možnosti přidat přílohu přibyla ikonka $, díky které budete moci k emailu připojit peněžní částku. Výhodou celé věci je, že příjemce nemusí mít emailovou adresu u Googlu, částku si bude moci vyzvednout přes zaslané instrukce. Je to vše ale tak jednoduché? Není! Google si totiž bude účtovat poplatky za platbu kartou. Přesněji si řekne o 2,9 % (minimálně ale $0.30). Nutno zmínit, že dostupnost je prozatím omezena pouze pro USA.

Pokud se bojíte, že půjde služby velmi jednoduše zneužít, tak nemějte obavy. Všechny transakce jsou detailně monitorovány proti případnému zneužití. Pokud k nějaké neautorizované platbě přesto dojde, tak přijde na řadu “Google Wallet Purchase Protection”. Jedná se o ochranu proti zneužití, která kryje 100% částky.

Send money with Gmail and Google Wallet

Send money with Gmail and Google Wallet

 

Líbí se vám nová služba? Využívali byste jí, nebo vám poplatek přijde moc vysoký?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)