Menu

FossDroid: Když aplikace z Google Play nestačí

Ačkoli knihovna aplikací v Obchodě Play čítá už přes 2 miliony kusů, stále je co objevovat. K netradičním a méně známým aplikacím není vždy jednoduché se dostat – pokud však fandíte zajímavým nástrojům a neobjeveným klenotům, vyzkoušejte parádní alternativu FossDroid.

Zajímavé a neobjevené aplikace díky FossDroid

Projekt FossDroid, který v současnosti disponuje pouze mobilní verzí webové stránky, si klade za úkol zviditelnit bezplatné a open source aplikace pro platformu Android. Na tržišti s aplikacemi se nachází netradiční obsah, na který v Play Store obyčejný uživatel příliš nenaráží. Nesází na žebříčky nejstahovanějšího a nejoblíbenějšího obsahu – nabízí surový přehled rozdělený do Googlu podobných kategorií, které vám usnadní objevování.

Zatím bez aplikace

Na alternativním obchodu pracuje zástup dobrovolníků – prozatím však obchod nemá vlastní aplikaci. Ostatní aplikace však můžete z oficiální webové stránky stahovat přímo do zařízení jako .apk soubory – pro jejich instalaci musíte mít povoleno instalování z cizích zdrojů.

 

Komentáře

Tidkiuni

tidkiuni 1

20.4.2016 6:17

Vypadalo to nadějně , stránky se mi zpracováním i líbily, ale aplikace které tam jsou nejsou ničím výjimečné. Když chci vyhledat nějaký okruh ve vyhledávači tak stránka s EROREM spadne, vypadá jako by ty stránky někdo dělal od včera od večera.

AH

20.4.2016 9:58

tak, asi není problém si stáhnout aplikace odkudkoliv, ale zajímalo by mě, kdo provozuje Fossdroid a jak je vyřešena bezpečnost – tj., jaké jsou garance, že aplikace jsou ve fossdroidu prověřené, auditované a že má pak uživatel jistotu, že žádná z těch aplikací ke stažení neobsahuje backdoor, trojana a podobné legrácky, které člověk a mohou ožebračit nebo stáhnout citlivé údaje apod. bez tohoto parametru je fossdroid bezcenný

abbadc

20.4.2016 10:43

Kdo prosim vymyslel, ze se externi odkazy otviraji primo v aplikaci, namisto v porohlizeci, draha redakce, to je hnus, jak mam napriklad instalovat z marketu?

Orbit09

z aplikace
21.4.2016 21:44

Nebylo to tu už jednou?

RSS (komentáře k článku)