Nexus 7 druhé generace: zahájení prodeje v červnu nebo červenci

nexus_7_ico

Server DigiTimes s odvoláním na zdroje blízké výrobci uvádí, že Google může představit druhou generaci tabletu Nexus 7 na vývojářské konferenci Google I / O, která se bude konat od 15. do 17. května v San Franciscu.

Google a ASUS (který zařízení vyrábí) plánují v květnu vyrobit asi milion nových tabletů, aby pokryli poptávku v prvních měsících prodeje, které by měly zahájit v červnu nebo v červenci. Společnosti chtějí během roku prodat nejméně osm milionů nových Nexusů 7, čímž by měl ASUS dosáhnout celkového objemu prodeje přes 12 milionů kusů tohoto typu zařízení.

DigiTimes dále uvádí, že novinka bude mít, stejně jako její předchůdce, 7palcový displej, ovšem s vyšším rozlišením. Vzhledem k tomu, že stávající Nexus 7 má na obrazovce 1280 x 800 bodů lze předpokládat Full HD, tj. 1920 × 1080 obrazových bodů. Jak jsme informovali před dvěma týdny ve zprávičce, srdcem bude procesor Qualcomm Snapdragon, který nahradí dosud používaný čip nVidia Tegra 3.

Další z novinek, na které se možná mohou potenciální kupci těšit, je patentovaná technologie automatického nastavení fotoaparátu s ohledem na aktuální meteorologické podmínky v daném místě (viz zprávička Nový patent Googlu dokáže vylepšit fotografie díky informacím o počasí) – ta bude skoro jistě použita v Nexusu 5, nicméně spekuluje se, že by mohla být zakomponována i v druhém Nexusu 7.

Prodávat se budou dvě verze: levnější pouze s Wi-Fi konektivitou a dražší se 3G modulem. Jejich cena by se měla pohybovat mezi 149 a 199 americkými dolary (cca 2 950 až 3 950 Kč).

Dříve zveřejněné informace agentury Reuters taktéž slibovaly procesor Qualcomm Snapdragon, nový design a užšími okraji kolem obrazovky a operační systém Android 5.0 Key Lime Pie (viz podrobný článek Očekávaný Android 5.0 – Co nás čeká a (možná) nemine?).

Zdroje: Hi-Tech@mail.ru a International Business Times.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)