Dosáhne Obchod Play v neděli 50 miliard stažených aplikací?

icona

Když si vybavíme moment, kdy Obchod Play dosáhl milníku 25 miliard stažených aplikací, je to skoro jako včera. Tedy abychom byli úplně přesní, vlastně to bylo před půl rokem. Začněme ale malou odbočkou: matematik Shen Ye udělal rok předtím matematickou analýzu a prognózu, ve které předpověděl dosažení 25 miliard s odchylkou jednoho dne.

Při použití stejného algoritmu, který Ye aplikoval pro výpočet předchozího milníku, by Obchod Play měl dosáhnout 50 miliard stažení kolem této neděle, magických 100 miliard se pravděpodobně dočkáme koncem května příštího roku. Samozřejmě, jak už to v matematice aplikované do praxe bývá, rovnice má řadu omezení, jako je skutečnost, že nebere v úvahu další softwarové repozitáře či pirátství – jedná se tedy pouze o hodnotu pro programy stažené z Obchodu Play.

Dosáhne Obchod Play v neděli 50 miliard stažených aplikací? Dosáhne Obchod Play v neděli 50 miliard stažených aplikací?

Že se ale očekávaný okamžik blíží, podporuje i informace, podle které minulý měsíc dosáhl Obchod Play hranice 48 miliard stažení (tj. o týden dříve, než předpověděl Shen Ye; ten pak následně odpovídajícím způsobem upravil algoritmus a současná čísla již vycházejí z aktualizovaných dat).

Ať už významné jubileum připadne na tento víkend, nebo některý z následujících dnů, to hlavní, co nejspíš bude mnoho uživatelů při této příležitosti řešit, bude otázka: přijde Google opět s razantními slevami vybraných aplikací?

Zdroje: AndroidSPIN a CNet.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)