Obchod Play přichází s možností darovat e-knihu. Zatím jen v USA.

darovat_e-knihu_ico

Máte ve své rodině či okolí zapáleného čtenáře? Nebo chcete někoho povzbudit ke čtení? Zatím budete muset pro vhodný dárek či motivaci do knihkupectví, nicméně v zámoří přišel Google s pohodlnější cestou – možností darovat e-knihu přes Obchod Play. Snad se časem (nejlépe do Vánoc) dočkáme i u nás.

Jak to funguje? Uživatelům se v zemích, kde je nová možnost darovat e-knihu někomu druhému, zobrazí informační dialog. V nabídce pro nákup knížky pak bude dostupná nová položka Koupit jako dárek (Buy as gift). Stačí tedy vybrat knížku, zvolit zmíněnou možnost a vyplnit e-mailovou adresu obdarovaného. Svůj dárek můžete doprovodit krátkou zprávou. Následně knížku standardní cestou zaplatíte.

Možností darovat e-knihu to začíná. Kde to skončí?

Celý proces je zjednodušen na nutné minimum a je tudíž poměrně intuitivní. Tlačítko pro zakoupení jako dárku je zobrazováno jak v seznamech v kontextové nabídce, tak i na stránce s popisem knížky. Volba je tedy snadno dostupná i v přehledu nejoblíbenějších knih, stejně jako ve vaší knihovně.

Podle informačního dialogu bude také možné poslat knihu přímo z Obchodu Play pomocí malé ikony s obrázkem dárku, nicméně ta zatím nebyla zachycena. Google pravděpodobně její vypuštění teprve chystá. Přípravy na možnost darovat e-knihu přitom začaly zhruba před měsícem, nicméně uživatelům se tato nabídka začala zobrazovat až během posledních několika dnů. Můžeme předpokládat, že časem přijde možnost darování do dalších sekcí Obchodu Play, ať už mluvíme o hudbě, aplikacích nebo filmech. Pro Google je to další cesta, jak navýšit tržby a získat zákazníky, kteří z nějakého důvodu v Obchodě Play nenakupují. Byla by chyba této příležitosti nevyužít.

Dalším užitečným krokem by byla možnost sdílení seznamu přání, aby dárci měli přehled o tom, co si obdarovaný vlastně přeje. Možná časem dospěje vše do fáze, kdy si budeme vybírat dárky k narozeninám, svátkům a Vánocům na webu Obchodu Play a pod stromečkem bude prázdno :)

Bude to znamenat konec klasických dárků? Bude to znamenat konec klasických dárků?

Jak se vám nová možnost darovat e-knihu líbí? Využili byste ji k obdarování někoho z vašich blízkých? Rádi byste dostali k nějaké příležitosti elektronickou knížku, nebo spíše oceníte vůni a výhody papírového vydání? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)