Další potvrzení, že Nexus 10 vyrobí Asus

asus_ico

Je to něco málo přes měsíc, co se poprvé objevily zprávy, podle kterých tchajwanský výrobce Asus bude vyrábět další destipalcový tablet Nexus. Aktuální úniky ze systémů maloobchodních prodejců tuto spekulaci vehementně potvrzují.

V pátek jsme ve zprávičce informovali o tom, že podle aplikace britského obchodu PC World vyrobí další generaci Nexusu 10 Asus a jeho cena bude 349,99 liber (asi 10 700 Kč). V sobotu ráno pak přišla další zpráva, potvrzující tuto informaci – tentokrát snímek pochází ze skladového systému britského prodejce Currys.

Skladové aplikace dvou obchodů potvrzují Nexus 10 od Asusu Skladové aplikace dvou obchodů potvrzují Nexus 10 od Asusu

Stejně, jako v případě prvního úniku, je u chystaného tabletu cenovka 349,99 liber. Na rozdíl od PC Worldu je ale v tomto případě uvedena také velikost interní paměti, která je 16 GB. Znamená to tedy, že Nexus 10 druhé generace bude o celých 30 liber (cca 920 Kč) dražší než stávající 16GB model z výrobní linky Samsungu. Kromě této informace se ale ani z dalšího uniklého obrázku nedozvídáme žádné další technické podrobnosti.

Nezávislé výpisy ze dvou systémů skladových zásob jistě dávají informaci, že druhý Nexus 10 vyrobí Asus, podstatně větší punc reálnosti. Podrobné specifikace jsou zatím stále ve hvězdách, nicméně lze předpokládat, že nový tablet přijde s procesorem Qualcomm Snapdragon 800, alespoň dvěma gigabajty operační paměti, 16GB interním úložištěm a displejem s vysokým rozlišením (možná 2560 x 1600 obrazových bodů). Zdá se také pravděpodobné, že novinka půjde na trh se zatím oficiálně nepředstaveným Androidem 4.4 KitKat.

Podle dosavadních zpráv by Google měl představit všechny novinky, tedy Android 4.4, Nexus 5 a Nexus 10 II 14. října, nicméně dosud tento termín nebyl věrohodně potvrzen.

Zdroje: Android Authority a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

asus zenfone 9

4 důvody, proč si koupit ASUS Zenfone 9

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
2 min. uložit na později

Komentáře (2)