CyanogenMod upravil stránky pro stahování. Zobrazují názvy zařízení

cm_ico

CyanogenMod je, nutno uznat, že poměrně zaslouženě, patrně nejpopulárnější alternativní ROMkou. Původní stránky pro stahování ROM byly ale pro mnohé uživatele frustrující – místo skutečných značek a modelů totiž zobrazovaly kódová označení zařízení, takže pokud jste například chtěli stahovat firmware pro Nexus 5, museli jste vědět, že jeho kódové jméno je hammerhead (viz náš článek Kódová označení více než 5000 telefonů a tabletů [seznam]). Podobně asi většina uživatelů nebude z hlavy vědět, co se skrývá pod názvy victara nebo serranoltexx – jedná se o Motorolu Moto X 2014 a Samsung Galaxy S4 Mini.

CyanogenMod upravil stránky pro stahování. CyanogenMod upravil stránky pro stahování.

Od včerejška má web pro stažení ROMky CyanogenMod novou úpravu, jejíž součástí je i zobrazování skutečných názvů zařízení, což by mělo přispět ke snazší orientaci. Kromě změněných názvů najdete na stránce se soubory pro stažení také odkazy na alternativní recovery (konzoli pro obnovení). Nejedná se ale o osvědčené TWRP nebo CWM, nýbrž jednoduchou recovery, která byla dříve dostupná pouze pro zařízení s Cyanogen OS, jako jsou OnePlus One a Yu Yureka.

CyanogenMod upravil stránky pro stahování. Zobrazují názvy zařízení CyanogenMod upravil stránky pro stahování. Zobrazují názvy zařízení

CyanogenMod lepí bezpečnostní díru Stagefright

Kromě úpravy webu se vývojáři věnovali také aktuálnímu problému – bezpečnostní díře Stagefright (viz naše články na toto téma), na kterou připravili záplaty. Bezpečnostní problém byl opraven ve verzích 10.1 až 12.1, přičemž opravu obsahují noční sestavení (“nightlies”). Stabilní verze ROMky CyanogenMod 11.0 a 12.0 s těmito opravami budou uvolněny do konce měsíce.

Zdroje: Android Police, CyanogenMod Downloads, CyanogenMod blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)