TOPlist

CyanogenMod vydal finální CM11 a CM12. Soustředí se na CM12.1

cyanogenmod_ico

Tým vývojářů alternativní ROMky CyanogenMod ve čtvrtek oznámil vydání finálních sestavení verzí CM11 a CM12. Zatímco jedenáctá verze je postavena na Androidu 4.4 KitKat, dvanáctá vychází z Androidu 5.0.2 Lollipop.

Důvodem, proč vývojáři vydali další sestavení CM11, je skutečnost, že mnoho uživatelů zatím z nějakých důvodů nepřešlo na CM12 respektive Android Lollipop. Konzervativní uživatelé tak od nové verze mohou očekávat záplaty bezpečnostních děr a opravy kritických chyb, zapracované v posledních několika měsících.

CyanogenMod 11 vychází z Androidu 4.4 KitKat CyanogenMod 11 vychází z Androidu 4.4 KitKat

Podrobnou recenzi alternativní ROM CyanogenMod 11 jsme přinesli ve článku ROM CyanogenMod 11 M5 v týdenním praktickém testu [recenze].

Soubory s poslední verzí ROMky jsou připraveny ke stažení na oficiálních stránkách, kde jsou roztříděné podle kódových označení jednotlivých podporovaných zařízení. Vydávání nočních a týdenních testovacích sestavení výše uvedených verzí pak bude postupně utlumováno. V souvislosti s blížícím se vydáním Androidu M přestane CyanogenMod verze 11 a 12 podporovat úplně.

CyanogenMod 12 nabízí Android 5.0 Lollipop CyanogenMod 12 nabízí Android 5.0 Lollipop

Vývojáři se nyní soustředí na CyanogenMod 12.1, postavený na Androidu 5.1.x Lollipop. Tato verze je zatím dostupná v podobě takzvaných „nočních sestavení“ („nightly builds“), která slouží spíše k testování a nejsou doporučena pro běžné používání. Pracuje se tedy na vydání stabilní verze, vycházející z Androidu 5.1.1, nicméně vývojáři odmítají přesněji uvádět nějaké konkrétní termíny.

Aktualizace na nejnovější verzi by měla proběhnout bez problémů, nicméně uživatelům, kteří budou updatovat z CM11 na CM12, je doporučeno provést aktualizaci recovery z důvodů možných problémů v kompatibilitě s jádrem SELinux (Security-Enhanced Linux).

Zdroje: Android Authority, CyanogenMod, Phandroid, Android Headlines, Droider.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)