TOPlist

CyanogenMod 12.1 s Androidem 5.1.1: vychází první stabilní verze

cyanogenmod121_ico

Vývojáři nejpopulárnější alternativní ROMky CyanogenMod oznámili zahájení vydávání první stabilní verze 12.1, jež je postavena na aktuálním Androidu 5.1.1. Kromě toho uvolnil také nová sestavení verzí 11.0 (s Androidem 4.4.4 KitKat) a 12.0 (s Androidem 5.0) – v tomto případě se však jedná pouze o opravy bezpečnostních chyb, včetně proslulé díry v systémové komponentě Stagefright, umožňující vzdálené spuštění kódu bez vědomí uživatele. S ohledem na závažnost této bezpečnostní trhliny je uživatelům rozhodně doporučeno neotálet a provést aktualizaci, jakmile bude pro jejich zařízení dostupná.

CyanogenMod 12.1 s Androidem 5.1.1: vychází první stabilní verze CyanogenMod 12.1 s Androidem 5.1.1: vychází první stabilní verze

Stabilní sestavení jsou v tuto chvíli k dispozici na oficiálním webu pro telefony a tablety, na kterých CyanogenMod 12.1 funguje bez problémů. ROMka tedy zatím není dostupná pro všechna aktuálně podporovaná zařízení, nicméně k vydání dalších sestavení by mělo dojít poměrně brzy. Pokud své zařízení na seznamu nenajdete, nezbude vám než počkat, nebo se poohlédnout po alternativách. V případě provádění aktualizace upozorňujeme na nutnou kompatibilitu verzí aplikací a komponent třetích stran (jádro, mody, aplikace Google atd.) s příslušnou verzí Androidu.

Co přináší CyanogenMod 12.1?

CyanogenMod 12.1 přináší řadu novinek, jako je například přidání podpory IMAP IDLE, která umí oznámit příchod nového e-mailu, aniž by se zařízení muselo pravidelně dotazovat serveru, což v konečném důsledku znamená snížení zátěže baterie. Další novinkou jsou SDK v1 a všechny potřebné bezpečnostní záplaty.

Zdroje: Android Police, CyanogenMod blog, Frandroid, HDBlog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)