Cyanogen má více uživatelů než Windows Mobile a BlackBerry dohromady

Cyanogen Inc.

V prezentaci v rámci konference Seattle Code Rush, která se konala v sobotu 8. srpna, uvedl softwarový inženýr a jeden z majitelů společnosti Cyanogen Inc. Adnan Begovic zajímavou informaci: Cyanogen již používá více než padesát milionů uživatelů na celém světě. To je více, než kolik lidí používá operační systémy Windows Mobile a BlackBerry dohromady. V prosinci 2013 byl přitom tento systém nainstalován na pouze 10 milionech zařízení. Z oznámení bohužel není zřejmé, zda Begovic mluvil o Cyanogen OS, nebo jestli se jedná o součet instalací CyanogenMod a Cyanogen OS. S ohledem na skutečnost, že zařízení s předinstalovaným Cyanogen OS se na trhu objevila teprve nedávno, je velmi pravděpodobné, že číslo 50 milionů představuje počet instalací Cyanogen OS a CyanogenMod dohromady. Ať tak, či onak, dokazuje to nejen popularitu této značky, ale také dominanci platformy Android jako takové.

Softwarový inženýr Adnan Begovic uvedl, že Cyanogen již používá více než padesát milionů uživatelů. Softwarový inženýr Adnan Begovic uvedl, že Cyanogen již používá více než padesát milionů uživatelů.

Cyanogen jako alternativa

Cyanogen OS byl původně instalován jako výchozí operační systém na telefonu OnePlus One. Dalšími zařízeními, na kterých jako operační systém běží Cyanogen OS, jsou indické mobilní telefony Yu Yureka (viz aktualita Yu Yureka Plus: Cyanogen OS 12 a 1080p displej za 4000 Kč) a Yu Yuphoria (aktualita YU Yuphoria: kovové tělo, 2 GB RAM a Cyanogen OS 12 za 2 665 Kč). Jedná se přitom o derivát operačního systému Android, vycházející původně z alternativní ROM CyanogenMod. Proti Androidu nabízí Cyanogen OS především širší možnosti konfigurace, zachovává však lehkost a elegantní vzhled čistého systému.

Poněkud kontroverzně vnímají média skutečnost, že Begovic použil v porovnání Windows Mobile a nikoli aktuální Windows Phone. Čísla jsou, zejména s ohledem na skutečnost, jak tato firma začínala, dozajista impozantní, nicméně Google zatím může být v klidu – v porovnání s Androidem je tato značka zatím jen maličkou kapkou v moři.

Zdroje: Android Central, Droider, 4PDA, Android Authority, Phone Arena, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)